Ćwierćfinały MP kadetek 2016/17 – UKS Chemik jako jedyny w półfinale brawo!, SMS Ostróda i Sparta na 5 miejscach

W niedzielę (12 marca) zakończyły się  turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce. Reprezentowały nas : UKS Chemik Olsztyn, SMS MLKS Foto Ola Ostróda i SPS Sparta Braniewo. Do połinału MP awansował UKS Chemik, który był drugi, porzegrywając minimalnie z MOS Wola 2:3 (tiebreak 16:18) Sparta Braniewo i SMS Ostróda zajęły piate miejsca w turniejach.

Z sześciu zespołów każdego z turniejów zaledwie dwa uzyskają awans do półfinałów. Najpierw drużyny zagrają w dwóch podgrupach (każdy z każdym). Po dwie ekipy wchodzą do czołowej czwórki z zaliczeniem spotkania grupowego. W II fazie spotkają się z rywalami drugiej podgrupy i po sporządzeniu tabeli dwa najlepsze zespoły uzyskają awans. Ekipy z trzecich miejsc w podgrupach zmierzą się o 5 lokatę w turnieju ćwierćfinałowym.

Białystok

Podgrupa A

Czwartek (9 marca)

BAS BIAŁYSTOK – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 18:25)

Piątek (10 marca)

SMS MLKS FOTO Ola Ostróda – UMKS MOS Wola WARSZAWA 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)

Zespół z WQarszawy był zdecydowanym faworytem więc wynik nie jest zaskoczeniem. Ale można było ugrać znacznie więcej. Ostródzianki wyraźnie zjadła trema. Za dużo było błędów m. in. w zagrywce. A to sie mści.

BAS BIAŁTYSTOK – SMS MLKS FOTO Ola Ostróda 3:2 (25:15, 25:22, 21:25, 27:29, 15:13)

Ostródzianki były blisko, ale niestety w tie breaku więcej szczęścia miały rywalki. Siatkarki SMS po przegraniu dwóch setów  nie zrezygnowały i po dramatach, zwłaszcza w czwartej partii, zdołały wyrównać na 2:2. Szczęście było blisko, ale ostatnie slowo należało do przeciwniczek.

1 UMKS MOS W.la Warszawa  2  4  6:0

2 BAS Białystik  2  3  3:5

3 SMS MLKS Ostróda  2  2  2:6

16603045 1605932919421993 7005746969426110505 n

Podgrupa B

UKS Chemik Olsztyn – WTS Włocławek 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma. Olsztynianki zagrały jednak bardzo pewnie, bez większych przestojów i bardzo szybko wypunktowały rywalki W piatek też nie powinno był problemów, ale trzeba wejść do czwórki ze zwycięstwem, a później coś jeszcze wygrać.

UKS Olimpik Mońki – WTS Włocławek 0:3

UKS Chemik Olsztyn – UKS Olimpik Mońki 3:0 (25:16, 25:12, 25:22)

Medcz bez hisrorii. Olsztynianki dominowały pod każdym względem. W trzecim trochę pofolgowały, ale zagrożenia nie było. Bez straty seta i z jednym zwycięstwem awansowały do czwórki. Na razie plan jest realizowany. Oby tak dalej.

1 UKS Chemik Olsztyn  2  4  6:0

2 WTS Włocławek  2  3  3:3

3 UKS Olimpik Mońki 2  2  0:6

Sobota (11 marca)

mecz o 5 miejsce : SMS MLKS Foto Ola Ostróda - Olimpik Mońki 3:2 (25:16, 19:25, 19:25, 25:14, 15:6)

W meczu pocieszenia zagrały wszystkie zawodniczki z kadry SMS.

UMKS MOS Wola Warszawa - WTS Włocławek 3:1 (17:25, 25:15, 25:10, 25:20)

BAS Białystok - UKS Chemik Olszrtyn 0:3 (22:25, 14:25, 15:25)

Kluczowy byl pierwszy set wygrany przez olsztynianki po twardej walce do 22. Potem poszły za ciosem i w kolejnym meczu nie oddały seta.  Po wcześniejszej wygranej MOS Wola sukces nad Białymstokiiem zapewnił Chemikowi awans do półfinału Mistrzostw Polski. Niedzielny mecz z MOS Wola o 1 miejsce ma charakter prestiżowy, bo obie druzyny juz cel osiągnęły.

Niedziela (12 marca)

BAS Białystok - WTS Włocławek 0:3 (25:27, 11:25, 29:31)

UMKS MOS Wola Warszawa - UKS Chemik Olsztyn 3:2 (17:25, 27:25, 25:17, 26:28, 18:16)

Ten mecz pokazał, że olsztynianki moga konkurować z najlepszymi w kraju i to jest duża wartość, przeciez dziewczęta graja dalej i spotkają się z bardzo wymagającymi rywalkami. Pozostały tylko one ze wszystkich drużyn kadetek i kadetów z Warmii i Mazur.