Harce weteranów z Kamieńca w Przasnyszu i Mrągowie – Najważniejsze przed nimi

W Kamieńcu koło Susza oprócz drużyny, która niedawno zakończyła rozgrywki w III lidze na drugim miejscu, funkcjonuje z powodzeniem zespół oldboys, który systematycznie uczestniczy w turniejach krajowych, a służy to przygotowaniom do udziału w Mistrzostwach Polski Oldboys 2017 i Mistrzostwach Europy Weteranów w Ostrawie.Piotr Zdzichowski przesłał nam relacje z turniejów w Przasnyszu i Mrągowie

Przasnysz

W Przasnyszu odbył 2 kwietnia się turniej oldboys w siatkówce mężczyzn w kategorii +40, a do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn. W tym gronie znalazła się drużyna CSIR BASTEN Kamieniec. Uczestników podzielono dwie grupy, gdzie grano systemem ,, każdy z każdym”. Drużyna z Kamieńca pierwszy mecz rozegrała z Ciechanowem wygrywając w dwóch setach.

Zespół z Makowa Mazowieckiego okazał się bardziej wymagającym przeciwnikiem i przy słabszej dyspozycji Bastenu wygrał dwa zero. Zajmując drugie miejsce w grupie Kamieniec trafił w półfinale na Glinojeck. Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo z jednej i z drugiej strony siatki. Może dlatego że stawką był awans do finału turnieju. Więcej zimnej krwi w tej potyczce zachowała drużyna z Kamieńca, choć początek pierwszego seta tego nie zapowiadał. Przy stanie 10:5 dla przeciwników dokonano dwóch zmian i gra się zaczęła zazębiać. Zespół z Kamieńca zdobył kilka punktów z rzędu doprowadzając do remisu. Do końca seta gra była wyrównana i zacięta, ale końcówka należała jednak siatkarzy z Warmii i Mazur. Drugi set bardzo krótki. Basten grał jak z nut kończąc cały mecz zwycięstwem do zera.

Finał był rewanżem za eliminacje. Drużyna z Makowa Mazowieckiego chciała podtrzymać passę zwycięstw nad Kamieńcem żądnym rewanżu po przegranej w grupie. Tym razem lepszy był Basten, który wygrywając 2:0 triumfował w całym turnieju.

Skład CSIR Basten Kamieniec :

Waldemar Krynicki , Sławomir Tabaczyk , Andrzej Kalisz , Jarosław Tkaczyk , Andrzej Prochowski Dariusz Wagasewicz , Tomasz Jabłoński i Piotr Zdzichowski.

Mrągowo

Tydzień później Oldboy CSIR Basten Kamieniec uczestniczył w turnieju w Mrągowie. Były to Międzybranżowe Mistrzostwa Polski w Siatkówce Amatorskiej ,, VOLLEYBALL MUNDIAL 2017” – druga impreza cyklu jaki organizuje firma GREEN SPORT. Pierwszy turniej rozegrany został w lutym w Poznaniu, a następny odbędzie się w listopadzie w Nowym Sączu.

Do zawodów przystąpiło sześć drużyn z całej Polski. Grały systemem ,, każdy z każdym „.Zespoły rozegrały w sobotę po cztery mecze, a w niedzielę po dwa lub trzy. CSIR Basten Kamieniec rozpoczął turniej spotkaniem Mostvą Mszczonów. Mecz był zacięty i trwał trzy sety. Jak się później okazało było to starcie dwóch najlepszych drużyn. Radość ze zwycięstwa zmąciła poważna kontuzja (zerwanie ścięgna Achillesa) przyjmującego Jarosława Szturmowskiego. Wyklucza go to z udziału w dużych imprezach: Mistrzostwach Polski Oldboys – 2017 i Mistrzostwach Europy Weteranów w Ostrawie.

Pozostałe spotkania eliminacyjne i półfinał Basten wygrał by o złoto znów zmierzyć się z ekipą z Mszczonowa. Tym razem lepsi okazali się przeciwnicy (2:1) i oni sięgnęli po główne trofeum. Duży wpływ na końcowy rezultat miała kolejna kontuzja, której uległ Jarosław Garczyński.

Drużyna z Kamieńca w tym sezonie weźmie udział jeszcze w przynajmniej dwóch turniejach w kategorii +45 w Brodnicy i Giżycku, bo wyższych grup wiekowych w tych imprezach nie ma. (Kamieniec występuje w kategorii +50).