Finałowy Turniej o awans do II ligi Olsztyn 2017 – KPS na drugim miejscu, trzeba czekać i mieć nadzieję...

Fot. kps olsztyn facebook

W hali ZSO nr 4 w Olsztynie zakończył się w niedzielę (21 maja) finałowy turniej o awans do II ligi siatkarzy. Zawodnicy KPS Olsztyn po porażce w premierze z UMKS Kęczanin Kęty 1:3 pozbierali się i odnieśli dwa zwycięstwa nad Koszalinem 3:2 i Miliczem 3:1. Zajęli 2 miejsce, które awansu nie daje, ale znając życie wszystko może jeszcze się zdarzyć. W każdym razie KPS jest pierwszym rezerwowym... Awans wywalczył Kęczanin Kęty.

Przed turniejem

Siatkarze KPS Olsztyn są już na ostatniej prostej. Wygrali rozgrywki III ligi warmińsko-mazurskiej, a następnie półfinałowy turniej o wejście do II ligi. Żeby się do niej dostać potrzebne jest trzecie zwycięstwo tym razem w turnieju finałowym, Rywalami olsztynian będą kolejno: UMKS Kęczanin Kęty (mistrz woj. małopolskiego), UKS "Bronek" Koszalin (mistrz woj. zachodniopomorskiego), MUKS Ziemia Milicka Milicz (mistrz woj. dolnośląskiego). Stawka jest już wyselekcjonowana i stopień trudności wzrósł wielokrotnie, bo tu nie można sobie pozwolić na chwilę słabości. Pewnych strat nie da się odrobić. Trzeba wygrywać i na to liczymy

KPS Olsztyn: Mateusz Grzywiński, Paweł Borkowski, Bartosz Zaborowski, Grzegorz Uziałło, Adam Kowzowicz, Adam Kapelański, Rafał Gnatowski (libero), Tomasz Biryło, Arkadiusz Truskowski, Adam Jan Awiżeń, Krzysztof Rawski, Jarosław Karpiński (libero)

Terminarz i wyniki

Piątek (19 maja):

KPS Olsztyn - UMKS Kęczanin Kęty 1:3 (25:21, 24:26, 23:25, 20:25)

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z duzym impetem. Pierwszą partię rozstrzygnęli pewnie do 21, choć sytuacja na boisku zmieniała się. Rywale prowadzili juz 16:13, ale w drugiej części olsztynianie opanowali sytuację i zdominowali wydarzenia na boisku. Rywale jednak nie załamali się takim obrotem sprawy i w drugiej partii rozgorzała walka na całego. Oba zespoły szły równo i decydowała końcówka, którą "na przewagi" rozstrzygnęli goście. Trzecia odslona najpierw przebiegała pod dyktando KPS (11:7). Olsztynianie nie utrzymali jednak cennej przewagi i znów wszystko zmierzało do nerwowej kocówki. Lepiej znieśli to przeciwnicy, którzy objeli prowadzenie 2:1 i zyskali na pewno przewagę w komforcie gry. Wykorzystali to bezlitośnie. Wypunktowali olsztynian i to oni sa dziś bliżej II ligi.

UKS Bronek Koszalin - MUKS Ziemia Milicka Milicz 0:3 (14:25, 16:25, 25:27)

Sobota (20 maja):

UMKS Kęczanin Kęty - MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:2 (25:23, 27:25, 19:25, 19:25, 15:9)

KPS Olsztyn - UKS Bronek Koszalin 3:2 (25:9, 23:25, 24:26, 25:21, 15:13)

Ciężko wywalczone zwycięstwo, choć po pierwszej partii wydawało się, że nie będzie najmniejszych problemów. Koszalin w piatek nie zdobył seta z Miliczem i uchodził za najsłabszy zespół finału. Od drugiej partii przy biernej postawie olsztynian goście odrodzili sie i objeli prowadzenie w meczu 2:1. Ostatecznie gospodarze przechylili szalę na swoja korzyść, ale z taką grą trudno marzyć o II lidze.

Niedziela (21 maja):

 UKS Bronek Koszalin - UMKS Kęczanin Kęty 0:3 (19:25, 13:25, 18:25)

 MUKS Ziemia Milicka Milicz - KPS Olsztyn 1:3 (22:25, 25:22, 20:25, 19:25)

Olsztynianie rozegrali najlepszy mecz w turnieju. Gdyby równie dobrze wypadli w premierze zapewne dziś świętowaliby awans. Ale to tylko gdybanie. Niedzielne zwycięstwo ma jednak dużą wartość, bo drugie miejsce zawsze daje jakąś nadzieję. W ostatnich sezonach wiele zespołów wycofuje się przed rozgrywkami.

Kolejność końcowa

1 UMKS Kęczanin Kęty  3  6  9:3

2 KPS Olsztyn 3  5  7:6

3 MUKS Ziemia Milicka Milicz  3  4  6:6

4 UKS Bronek Koszalin  3  3  2:9

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn