MP w Minisiatkówce „4” chłopców” Głuchołazy 2017 – SP 19 Elbląg bardzo blisko podium

Fot. iks atak elblag

W Głuchołazach ( woj. opolskie) w miniony weekend (27/28 maja) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce – czwórki chłopców. W turnieju wzięło udział 17 najlepszych drużyn z całego kraju, w tym mistrzowie woj. warmińsko-mazurskiego – siatkarze Szkoły Podstawowej nr 19 z Elbląga. Odnieśli sukces, zajmując czwarte miejsce, ale skoro do podium było tak blisko, mały niedosyt pozostał.

W pierwszej fazie finałowego turnieju elbląska drużyna wylosowała bardzo wymagającą pięciozespołową grupę. Choć nie było lekko, chłopcy wywalczyli awans do dalszych gier z pierwszego miejsca. Siatkarze SP 19 pokonali: Kędzierzyn Koźle 2:0, Nałęczów 2:0 i Suwałki 2:0, a przegrali jedynie z SP 11 Kędzierzyn Koźle 0:2.

Po kolejnych meczach drużyna wykazała się dużą odpornością psychiczną i awansowała do pierwszej czwórki mistrzostw Polski, ulegając tylko drużynie z Żor – Jastrzębski Węgiel, przyszłemu Mistrzowi Polski.

W niedzielę silnie zmotywowani zawodnicy stanęli do walki o brązowy medal z bardzo mocną drużyną z Tomaszowa Mazowieckiego. Zespół ten w zeszłym roku zdobył wicemistrzostwo Polski. Mecz był bardzo zacięty. Pierwszego seta drużyna SP 19 przegrała dwoma punktami 23:25, kolejnego seta wygrywają wyraźnie do 9, niestety w tie breaku zabrakło trochę szczęścia i woli sędziego –porażka14:16 i czwarta lokata w Polsce.

Chłopcy na co dzień trenują w klubu IKS ATAK. Trzeba także wspomnieć ,że 70% zawodników jest o rok młodsza od przeciwników, stąd dużo większe szanse w następnych mistrzostwach.

Skład drużyny SP 19: Oskar Woźny- kapitan, zawodnik IKS ATAK Szymon Patecki – zawodnik IKS ATAK Kamil Dobosz – zawodnik IKS ATAK Jakub Król – zawodnik IKS ATAK Michał Rożankowski, – zawodnik IKS ATK Michał Muraszko – zawodnik IKS ATAK Paweł Zaton – zawodnik IKS ATAK Michał Ostojski – zawodnik IKS ATAK Antoni Posadzy – zawodnik IKS ATAK Michał Kugler – zawodnikIKS ATAK

Trener SP 19 – AGATA JARGIELA Trener IKS ATAK – Tomasz Woźny Opiekun – Tomasz Patecki

Źródło IKS Atak Elbląg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn