Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 Olsztyn wicemistrzyniami Polski SZS – Bez respektu ambitnie i skutecznie

Fot. uks absolwent sport-club olsztyn facebook (ilustracja)

W Elbląga trwa od czwartku (15 czerwca) Krajowa Gimnazjada w grach zespołowych. Na pierwszy ogień poszły turnieje w siatkówce i koszykówce. Bardzo miłą niespodziankę sprawiły siatkarki z Gimnazjum nr 3 w Olsztynie, które w dramatycznej pełnej zwrotów rywalizacji zdobyły srebrny medal. Pokonały kilka wyżej notowanych zespołów, w meczu o złoto szans wielkich nie miały. Połączone siły klubów warszawskich to ogromny potencjał.

W I etapie rozgrywek olsztynianki pokonały Gimnazjum Sportowe 46 Kraków 2:0 i Gimnazjum 6 Bydgoszcz 2:0, przegrały natomiast z Gimnazjum 5 Kędzierzyn Koźle 1:2. Sytuacja w grupie tak się szczęśliwe ułożyła, że Kędzierzyn znalazł się poza premiowaną dwójka i do następnego etapu weszliśmy z zaliczonym zwycięstwem nad Krakowem.

Wymagania rosły, ale nasze dziewczęta grały coraz lepiej. Pokonały Gimnazjum 5 Wrocław (zaplecze Impelu) 2:1, a następnie Gimnazjum Sportowe Zbąszynek 2:0. Tym samym zajęły pierwsze miejsce w grupie (komplet zwycięstw), uzyskując prawo gry w wielkim finale.

Tu rywalki z Gimnazjum 35 Warszawa były poza zasięgiem. Uczą się tam siatkarki dwóch najmocniejszych klubów ze stolicy i to było widać na boisku. Mecz więc wygrały warszawianki 2:0 Mimo wszystko srebrny medal jest dużą niespodzianka i sukcesem olsztyńskich gimnazjalistek.Za najlepszą rozgrywającą turnieju uznano Martę Maruszczak (Gimnazjum 3 Olsztyn)

Czołowa szóstka turnieju

1 Gimazjum Sportowe 35 Warszawa

2 Gimnazjum 3 Olsztyn

3 Gimnazjum 46 Kraków

4 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Mielec

6 Gimnazjum 5 Wrocław

..................................

16 Gimnazjum 3 Elbląg

Skład srebrnych medalistek (Gimnazjum 3 Olsztyn)

Dąbrowska Zuzanna, Chudzik Aleksandra, Godlewska Natalia, Kraucka Pola , Maruszczak Marta (najlepsza rozgrywajaca turnieju), Orzoł Julia , Pawlikowska Agata, Kubiak Alicja , Perowicz Klaudia , Sitarska Julia , Walentynowicz Weronika , Walkiewicz Wiktoria Trener: Anna Chechłowska.

Nie popisali się chłopcy z Gimnazjum 3 z Olsztyna, którzy w turnieju zajęli dopiero 15 miejsce, wyprzedzając tylko kolegów z trójki” Elbląg.

Kolejność

1 Gimnazjum 3 Nakło nad Notecią

2 Szkoła Sportowa Rzeszów

3 Zespół Szkół 5 Żory

4 Szkoła Mistrzostwa Sportowego 3 Gdańsk

5 Gimnazjum 5 Wrocław

6 Gimnazjum 22 Radom

.................................

15 Gimnazjum 3 Olsztyn

16 Gimnazjum 3 Elbląg

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn