XXIII Ogólnopolski Turniej Kinder + Sport Zabrze 2017 – Najwyżej „Dwójka” chłopców z Giżycka, ale wszyscy pod wielkim wrażeniem, spojrzenie z Wilkowa

Fot. kinder+sport.pl

W Zabrzu zakończył się w czwartek (29 czerwca) XXIII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Kinder + Sport. W Krajowym Finale uczestniczyło prawie 200 zespołów w trzech kategoriach dziewcząt i chłopców: „2”, „3” i „4”. W tym mrowiu przyszłych siatkarek i siatkarzy znalazło się 12 drużyn z Warmii i Mazur, reprezentujących: Elbląg (4), Olsztyn (3), Giżycko (2), Wilkowo (1), Dobre Miasto (1) i Gołdap (1).

Przede wszystkim sam udział w turnieju Zabrzu był dużym sukcesem, bowiem Finał Krajowy poprzedzony został kwalifikacjami wojewódzkimi, gdzie rywalizowały tysiące zespołów. Najlepsi mieli zaszczyt uczestniczyć w wielkim święcie dziecięcej siatkówki, które od lat jest pielęgnowane ze szczególna estymą. Stąd m. in. udział w imprezie kultowych postaci polskiej siatkówki: tych sprzed lat, a także obecnych herosów – reprezentantów Polski. Wspólne zdjęcie, rozmowa z Sebastianem Świderskim, Piotrem Gruszką, Michałem Winiarskim czy Michałem Kubiakiem to wielka sprawa dla dorastających sportowców marzących o sławie. W każdym razie bez względu na wynik sportowy każdy przywiózł do domu moc wrażeń, o których pamiętać się będzie przez lata.

Najwyższe piąte miejsce zajęli chłopcy z Giżycka z kategorii „2”. Jak widać to wyjątkowe miejsce, przecież pochodzi stąd również kapitan reprezentacji juniorów U21 i czołowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn Jakub Kochanowski. W czołowej dziesiątce (9 miejsce) znaleźli się chłopcy IKS Atak Elbląg w kat. „3”, czwórka dziewcząt Kurianvolley Olsztyn zajęła 10 miejsce. Na początku drugiej dziesiątki (12 miejsce) uplasowała się dwójka chłopców UKS Trójka Gołdap.

Trudno przewidzieć jak potoczą się losy małych siatkarek i siatkarzy. Uczestnicząc w Finale Krajowym Kinder+Sport przekonali się jak wspaniałą przygoda może być sport, ilu emocji i wrażeń dostarcza na boisku i także poza nim w kontakcie z osobami o podobnych zainteresowaniach. Dlatego warto trenować i grać!

Wyniki

Dwójki dziewcząt

1. MKS Dwójka Zawiercie I

2. Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce

3. UKS Jasieniak Gdańsk

..................................

18. MOSiR Giżycko

19. KurianVoley 4 Olsztyn

Dwójki chłopców

1. SP 11 Kędzierzyn - Koźle I

2. KS Metro Warszawa

3. Wifama Łódź

............................

5. MOSiR Giżycko

12. UKS Trójka Gołdap

Fot. akademia kurian facebook

Trójka dziewcząt

1. KS Metro Warszawa

2. Turek – Janków Przygodzki

3. MKS Dwójka Zawiercie

.........................

15. IKS Atak Elbląg

30. Wilkowo

Trójka chłopców

1. Wifama Szkoła Gortata Łódź

2. DMKS Plas Kielce

3. LKS Bobowa

..........................

9. IKS Atak Elbląg

26. UKS Kormoran Dobre Miasto

Fot. iks atak elbląg facebook

Czwórki dziewcząt

1. MOSM TAS Tychy

2. Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce I

3. Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce II

........................

10. KurianVolley Olsztyn

19. SP 19 Truso Elbląg

Czwórki chłopców

1. UKS SET Starogard Gdański

2. Jastrzębski Węgiel I Jastrzębie

3. KS Metro Warszawa

..........................

19. IKS ATAK Elbląg

24. KurianVolley Olsztyn

Jak grały dziewczęta z Wilkowa?

W finałowym turnieju w Zabrzu wystąpiły 4 zawodniczki reprezentujące Wilkowo w kategorii „trójek” w składzie: Kinga Golińska, Aleksandra Karnicka, Oliwia Kuberska i Katarzyna Olszewska z trenerem Edwardem Szudzich.

W pierwszym dniu odbywały się walki w grupach 4 zespołowych. Tutaj straciliśmy najwięcej. Po przegraniu pierwszego meczu z zespołem „Lider” I Konstantynów Łódzki 0:2, wygraliśmy 2:1 z „Budowlanymi” Toruń i stanęliśmy przed ogromną szansą na awans do pierwszej „16”, trzeba było tylko wygrać z MKS Andrychów. Pierwszy set po dobrej grze wygraliśmy 15:9, ale w drugim przyszedł kryzys i pomimo prowadzenia 9:6 przegraliśmy seta 13:15, w trzecim secie Andrychów już nie pozwolił odebrać sobie awansu i pewnie wygrał 11:6. Ta porażka zepchnęła naszą drużynę do drugiej połowy rozgrywek o miejsca 17-32.

Następnego dnia trafiliśmy do grupy z zespołami: UKS „Trójka” Sulechów (wygrany 2:1); Sejneńska Akademia Siatkówki (przegrany 0:2); „Lider” II Konstantynów Łódzki (przegrany 1:2) i zajęliśmy III miejsce co znów przeniosło nas do niższej grupy rozgrywkowej o miejsca 25-32.

Po obiedzie rozegraliśmy jeszcze 3 mecze z: KPS Krasnystaw (0:2); SP 3 Nysa (0:2) i MKS „Sokół” Mogilno (0:2). W ostatnim dniu graliśmy dwa mecze z UKS „Trójka” Sulechów (2:1) i SP 3 Nysa (1:2), zajmując ostatecznie 30 miejsce w Polsce.

Cała impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Bardzo czytelnie oznakowane były boiska. Każdy wiedział na którym boisku ma grać, godziny meczy idealnie pasowały do tych, które wskazano w terminarzu. Aplikacja mobilna pozwalała błyskawicznie odszukać wszelkie konieczne informacje oraz wyniki i komunikaty. Biuro organizatora zapewniało bezproblemową obsługę każdej sprawy od zakwaterowania przez transport, wyżywienie organizację rozgrywek. System komputerowy błyskawicznie aktualizował wyniki i przygotowywał wydruk protokołu meczowego, na którego odwrocie drukowane były składy zespołu wraz ze zdjęciami zawodników, co umożliwiało ich weryfikację z identyfikatorami wydanymi zawodnikom przed rozpoczęciem meczu. Atrakcją turnieju była duża grupa reprezentantów kraju z różnych dyscyplin, zaproszonych przez organizatorów (dziewczętom udało się spotkać i zrobić zdjęcia z Piotrem Gruszką, Pawłem Zagumnym i Szymonem Majewskim).

Był to już drugi z rzędu udział reprezentantek Wilkowa w Wielkim Finale rozgrywek minisiatkówki (w ubiegłym roku w Częstochowie dziewczęta zajęły też 30 miejsce). Pomimo zajęcia dalszego miejsca, to start w takich zawodach daje ogromne doświadczenie. Udział w tych rozgrywkach był możliwy dzięki zaangażowaniu i pomocy Pana Pawła Bobrowskiego – Wójta Gminy Wiejskiej Kętrzyn, który udostępniał przez całe rozgrywki transport wszystkim naszym drużynom oraz umożliwił wyjazd na turniej finałowy za co bardzo dziękujemy.

Edward Szudzich

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn