Międzynarodowa Olimpiada Młodzieży Klangenfurt 2017 – Uczniowie SMS Ostróda zaimponowali, wrócili ze złotem i srebrem

Fot. nadesłane

W dniach 21-26 czerwca uczniowie SMS Ostróda uczestniczyli w imprezie pod nazwą United World Games czyli Międzynarodowej Olimpiadzie Młodzieży w Klangenfurcie (Austria). Ogromnym osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu w kategorii U17dziewcząt oraz srebrnego w U13 chłopców w turniejach siatkówki.

United World Games to międzynarodowa olimpiada młodzieży organizowana dla różnych dyscyplin sportowych m.in. piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna, tenis ziemny, piłka nożna, biegi na orientację, rugby, hokej na trawie, lekkoatletyka. Olimpiada zrzesza dzieci i młodzież z całego świata. W zawodach biorą udział drużyny z takich krajów jak: Stany Zjednoczone, Austria, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Turcja, Meksyk, Pakistan, Rosja, Słowacja, Czechy, Rumunia, Polska, Portugalia i wiele innych.

W tym roku w kategorii piłka siatkowa wzięło udział 150 drużyn z całego świata. SMS Ostróda wystartowała w 6 kategoriach wiekowych i ma się czym pochwalić, ponieważ zawodniczki w kategorii U17 zdobyły złoty medal, a chłopcy w kategorii U13 srebrny. Pozostałe drużyny zajęły miejsca 5-9.

Jesteśmy bardzo z medali ponieważ rywalizacja w grach zespołowych stała na bardzo wysokim poziomie. Drużyny, które biorą udział w UWG to zespoły, które na co dzień rywalizują w rozgrywkach klubowych, ale nie zabrakło też reprezentacji młodzieżowych różnych krajów - czytamy w informacji przysłanej do nad przez SMS Ostróda

Olimpiada jest doskonałą szansą dla uczniów na poznanie kultur innych państw i na przeżycie sportowej przygody, ponadto sprzyja także nawiązywaniu międzynarodowej współpracy.

W imieniu młodzieży ostródzkiej dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe wyjazdu: Intermarche, MPEC Ostróda, Studio AS, PSB Mrówka Ostróda, Przedszkole Promyczek, OSI Food Solutions, Hotel Willa Port, Alles All, Powiat Ostródzki

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn