ME Weteranów Ostrawa 2017 – Brąz dla Kamieńca - to się liczy

W dniach30 czerwca – 2 lipca . w Ostrawie odbyły się Mistrzostwa Europy Weteranów w Piłce Siatkowej mężczyzn i kobiet. Zadebiutowała w nich drużyna Inter Marine Masters Gdynia-Kamieniec występując w kategorii 50+. W grupie tej zagrało łącznie sześć drużyn, a rywalizowano systemem ,, każdy z każdym ,, Zespół z Kamieńca walczył z determinacją i cel osiągnął – zdobył brązowy medalMistrzostw Starego Kontynentu.

W całej imprezie wzięło udział dziewiętnaście drużyn męskich i sześć żeńskich. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów (25 pkt), w ewentualnym tie breaku zdobycie 15 punktu kończyło spotkanie.

Inauguracyjny mecz Inter Marine Masters z drużyną z czeska ekipą TJ Frenstst. był bardzo zacięty. W pierwszym secie rywale zdobywali punkty seriami .Przy stanie 24:21 dla Czechów Kamieniec poprosił o czas. Ostatnie punkty Inter Marine zdobył w dramatycznych okolicznościach. Po długich wymianach przeciwnicy atakowali w aut, a partię zakończył skuteczny blok Polaków. Drugi set toczył się już pod kontrolą Kamieńca.

Kolejny mecz drugą drużyną z Polski Sami Swoi Cieszyn. Obydwa sety bardzo podobne. Inter Marine Masters miał przewagę , choć przy stanie 24:19 zdarzyła się chwila słabości i Cieszyn zdobył cztery oczka z rzędu. W drugim secie prowadząc 24:21 Inter pozwolił przeciwnikom złapać kontakt, jednak wszystko zakończyło się pomyślnie. W sumie piątek był szczęśliwy dla drużyny z Kamieńca.

W sobotę zespół rozegrał trzy spotkania. Pierwszy z Łotyszami. Faworyci z Rygi nie dali nam większych szans wygrywając bardzo gładko dwa zero. Drugi mecz ze Spirit Lorenskog z Norwegii rozpoczął się po od wygranego seta przez Inter Marine. Wydawało się, że wszystko pójdzie gładko.. Norwegowie wspięli się na wyżyny swoich możliwości i rozstrzygnęli na swoją korzyść dwie kolejne partie.

Ale zdobyty set dał drużynie z Kamieńca jeden punkt, który zadecydował o trzecim miejscu. Istniała jeszcze szansa grać w finale , ale należało wygrać z zespołem Marito z Litwy. Pierwszy set to bardzo dobra gra Kamieńca. Było już 24:21, ale to Litwini wygrali tę partię, a nie powinni. Druga odsłona to prawdziwa walka na boisku z obu stron siatki, jednak ostatnie słowo należało do rywali.