Falkon Cup Elbląg 2017 – Indykpol AZS i Lotos Trefl Gdańsk stali bywalcy

Fot. 058.pl/plusliga.pl (ilustracja)

W najbliższy czwartek i piątek (7/8 września) w Elblągu rozegrany zostanie siatkarski turniej Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Miasta. Oprócz miejscowych sympatyków siatkówki zapewne najwięcej na trybunach zasiądzie kibiców Indykpolu AZS Olsztyn i Lotosu Trefl Gdańsk. Organizatorzy zaprezentowali wizytówki tych zespołów.

Indykpol AZS Olsztyn i LOTOS Trefl Gdańsk to drużyny, które w elbląskim turnieju uczestniczą od samego początku i nie ma w tym nic dziwnego. Ekipa z Gdańska to współorganizator imprezy, a siatkarze Indykpolu AZS są jedynym reprezentantem naszego województwa w PlusLidze. Jednak obie drużyny do tej pory z różnym efektem prezentowały się w elbląskim turnieju. Indykpol AZS Olsztyn w pierwszej edycji zawodów okazał się najlepszy, pokonując w finale Cerrad Czarnych Radom, a w ubiegłym roku znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce. Natomiast LOTOS Trefl Gdańsk najlepiej zaprezentował się w ubiegłorocznej edycji Turnieju Czterech Trenerów (obecnie Falkon Cup), gdzie zajął drugie miejsce, ulegając w finale Politechnice Warszawskiej. Jak obie drużyny poradzą sobie w tym roku, przekonamy się niebawem.

Indykpol AZS Olsztyn to najbardziej utytułowana drużyna siatkarska na Warmii i Mazurach. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski (1973, 1976, 1978, 1991, 1992) i siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Polski (1970, 1971, 1972, 1982, 1989, 1991, 1992). Jednak XXI wiek nie jest już tak udany dla ekipy z Olsztyna. Ostatni znaczący sukces olsztyńskich akademików przypadł na 2008 rok i było to trzecie miejsce w rozgrywkach PlusLigi. W minionym sezonie, ekipa ze stolicy województwa zajęła 5 miejsce w PlusLidze. Po rozgrywkach z zespołem pożegnał się trener Andrea Gardini, którego zastąpił jego rodak Roberto Santilli. Do najbardziej znanych postaci związanych z olsztyńskim AZS-em można z pewnością zaliczyć: Pawła Papke, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszkę i Łukasza Kadziewicza.

rep2

Natomiast w roli gospodarza turnieju zagrają siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, którzy w ubiegłym roku w elbląskiej imprezie zajęli drugie miejsce. Zresztą nie po raz pierwszy zespół z Gdańska zaprezentuje się elbląskiej publiczności. W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji LOTOS Trefl już wcześniej gościł w naszym mieście, rozgrywając swoje mecze. Jak podkreślają zawodnicy oraz sztab szkoleniowy gdańskiej drużyny, Elbląg to dla nich idealne miejsce do rozgrywania przedsezonowych spotkań i za każdym razem odwiedzają nasze miasto z przyjemnością. Chwalą świetną atmosferą na trybunach oraz bardzo profesjonalną organizację. Także i tym razem liczą na doping elbląskiej publiczności.

Klub LOTOS Trefl Gdańsk powstał w 2005 roku i od tamtej pory prowadzi równolegle profesjonalną drużynę siatkarzy oraz rozbudowane szkolenie młodzieży w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i Akademii Siatkówki Trefl. Nieprzerwanie od sezonu 2011/2012LOTOS Trefl występuje w PlusLidze, z roku na rok stawiając kolejne kroki w budowie siatkarskiej potęgi. Trzy lata temu drużyna sięgnęła po tytuł wicemistrzów kraju oraz wywalczyła Puchar Polski, rok temu zdobyła Superpuchar Polski, a w minionym sezonie zajęła ósme miejsce. Zespół prowadzi utytułowany szkoleniowiec Andrea Anastasi, który wcześniej pracował m.in. z biało-czerwonymi.

Aktualnie trwa sprzedaż biletów na turniej Falkon Cup 2017. Wejściówki można nabywać przez Internet za pośrednictwem strony Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w zakładce rezerwacje i taka sprzedaż potrwa do 5 września.

Od poniedziałku, 28 sierpnia, aż do dnia imprezy, bilety będzie można zakupić także w kasie Hali Sportowo-Widowiskowej w godz. 10:00-18:00. Organizatorzy przygotowali dla kibiców cztery rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska. MOSiR przygotował także ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy). Za grupowy bilet wstępu na wszystkie mecze każda z osób zapłaci 5 zł. Na bilety dla grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja mailowa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., która potrwa do 6 września.

reppl6

Program imprezy:

7 września (czwartek)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Indykpol AZS Olsztyn (godz. 17:00)

Uroczyste otwarcie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 18:50)

LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz (godz. 20:00)

8 września (piątek)

Mecz o 3 miejsce (godz. 17:00)

Mecz finałowy (godz. 19:00)

Uroczyste zakończenie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 20:30)

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem

wydarzenia LOTOS Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.

Tekst i fot MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn