Indykpol AZS z wizytą u Marszałka – Apetyt rośnie i myśli sięgają wysoko

Fot. wama-sport.pl

Tradycyjnie przed rozpoczęciem nowego sezonu marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin gościł siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn – wizytówkę regionu w grach zespołowych. Poniedziałkowe (11 września) spotkanie było z jednej strony zwyczajowe, z drugiej szczególne, bowiem po latach posuchy akademicy w ubiegłym sezonie zaimponowali całej Polsce, a to wzmogło apetyty przed kolejnymi rozgrywkami.

Marszałkowi towarzyszyła dyrekcja Depratamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w osobach: dyrektora Waldemara Buszana i jego zastępcy Beaty Bublewicz.

Drużynę przedstawił jej kapitan Piotr Woicki główny reżyser poczynań na boisku, a ze względu na doświadczenie i temperament niewątpliwie jeden z liderów ekipy. W sposób nie pozbawiony dowcipu zaprezentował wszystkich członków teamu, także nowe twarze, mając nadzieję, że wkomponują się do zespołu i wniosą dużo wartości.. Holender Robert Andringa, Kanadyjczyk Blake Scheerhoom i Belg Tomas Rouseaux nie są postaciami w pierwszych stron siatkarskich magazynów, ale to solidna klasa, reprezentanci swych krajów, słowem zawodnicy, którzy maja papiery na wielkie granie.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin gorąco powitał siatkarzy, szczególnie nowego trenera. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z pracy Andrei Gardiniego, dlatego kontynuacja włoskiej myśli szkoleniowej ma pełne uzasadnienie. Mamy nadzieje, że Roberto Santilli też spełni nasze oczekiwania i Indykpol AZS ponownie walczyć będzie o czołowe miejsca.

- Atutem AZS-u w tak udanych rozgrywkach sezonu 2016/17 były nie tylko indywidualne umiejętności zawodników, ich ambicja i determinacja, ale duch zespołu i właściwy klimat, którzy towarzyszył występom akademików. To duży plus, który warto pielęgnować. Jak widać w drużynie nie nastąpiła jakaś rewolucja, jedynie konieczne retusze, które zawsze wiążą się z ryzykiem, nie mniej zespół wygląda interesująco, oby wykorzystał swe możliwości. Samorząd Wojewódzki zawsze towarzyszył siatkarzom z Kortowa, bo to świetny ambasador sportu, dzięki któremu o Warmii i Mazurach mówi się w całym kraju – powiedział Marszałek

Życzył nowym zawodnikom udanego pobytu w stolicy regionu nie tylko pod względem sportowym. Oby znaleźli tu nowych przyjaciół, odwiedzili wszystkie piękne miejsca, a tu ich nie brakuje.

W imieniu zespołu za wsparcie i sympatie podziękował prezes Zarządu Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS-UWM S.A. w Olsztynie Tomasz Jankowski.

- Pomoc Samorządu w naszym przypadku jest ogromna i wszyscy to doceniamy. Dobry wynik ubiegłego sezonu sprawił nam dodatkową satysfakcję, bo godnie reprezentowaliśmy Warmie i Mazury w rozgrywkach należących do najlepszych na kontynencie. Mecze z udziałem akademików cieszyły się dużym zainteresowaniem, a częste transmisje telewizyjne świadczyły o jakości gry. Po prostu kibice z przyjemnością oglądali drużynę. Zresztą inauguracyjne spotkanie nowego sezonu 30 września z Espadonem Szczecin też ma być przekazywane na żywo. Nowe rozgrywki stawiają kolejne wyzwania. Inny jest regulamin. Aż dwa zespoły spadną z PLUS Ligi, trzeci od końca walczyć będzie w barażu. Dlatego od początku trzeba zachować koncentracje i walczyć o czołową szóstkę, która na finiszu zagra o medale.

Głos zabrał również trener Roberto Santilli, który powoli przyswaja sobie język polski, ale tu jeszcze mówił po angielsku. Zdaje sobie sprawę z wyzwania, ale ma nadzieję, że spełni oczekiwania olsztynian. Kibice są bardzo wymagający, znają siatkówkę doskonale i zadanie nie jest łatwe

Jak zwykle przy takich okazjach obie strony wymieniły się upominkami. Marszałek otrzymał koszulkę meczową Indykpolu AZS, która jest symbolem tradycji i sportowej klasy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn