Inauguracja Indykpolu AZS z małym niedosytem – Rękę rywalowi podaje się po meczu

W sobotę (30 września) w Uranii nastąpiła długo oczekiwana przez kibiców olsztyńskich inauguracja rozgrywek PLUS Ligi. Po poprzednim bardzo udanym sezonie apetyty wzrosły, wymagania wobec zespołu też. Dlatego pierwsze zwycięstwo akademików 3:1 (22,18,-20,20) nad Espadonem Szczecin 3:1 przyjęto z zadowoleniem, ale bez entuzjazmu, bowiem gospodarze odrobili wprawdzie lekcje, ale co najwyżej na czwórkę.

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:20)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki (1), Pliński (9), Kochanowski (14), Rousseaux (11), Andringa (11), Hadrava (21), Żurek (libero) oraz Kańczok, Zniszczoł, Makowski, Scheerhoon, Buchowski

Espadon Szczecin: Tervaportii (2), Gawryszewski (9), Duff (10), Wika (10), Menzel, Malinowski (16), Murek (libero) oraz Kowalski, Kacperkiewicz, Ruciak (8), Mihułka

MVP: Jan Hadrava

Olsztynianie rozpoczęli spotkanie w oczekiwanym przez wszystkich składzie i w dobrym stylu. Zyskali dość szybko wyraźna przewagę nad rywalem (19:14) i wszystko w drużynie funkcjonowało bez zarzutu. Dobre przyjęcie było wodą na młyn dla Pawła Woickiego, który jak zwykle z dużą fantazja rozdzielał piłki do swych partnerów. Składający się z doświadczonych zawodników team ze Szczecina (Murek, Wika, Ruciak) sprawiał wrażenie pogodzonych z porażka, ale były to pozory. Gdy kortowianie upojeni wysokim prowadzeniem stracili koncentrację, szczecinianie dość szybko odrobili straty. I nie wiadomo co by się stało, gdyby przy stanie 23:22 dla AZS goście skończyli akcję, a mieli już piłkę w górze. Nie wykorzystali okazji i faworyci wygrali seta. Drugą partię rozstrzygnęli bez takich już problemów i wydawało się, że odprawią Espadon „na sucho”

10-minutowa przerwa bardzo źle wpłynęła na olsztynian. T trzeciej odsłonie popełnili serie błędów i choć w pewnym momencie dogonili przeciwników (od 3:8 do 11:12), to jednak był to chwilowy zryw. W czwartej partii tez nie było lepiej. Goście uciekli na kilka oczek i wszystko zmierzało do tie breaka. Na szczęście w końcówce obudzili się akademicy, a wyraźnie obniżyli loty ich rywale. Udało się zakończyć spotkanie w czterech partiach i zachować czyste konto strat.