Stracony set podziałał na Indykpol AZS – A potem huśtawka nastrojów...

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli w sobotę (7 października) trzecie zwycięstwo w nowym sezonie PLUS LIGI pokonując w Uranii BBTS Bielsko 3:1 (-23,13,11,23). Był to dziwny mecz, pełen zwrotów sytuacji, a gospodarze mimo, że w dwóch setach „zmiażdżyli” rywali, omal nie stracili punktu. Rola faworyta nie jest łatwa, wymaga przede wszystkim pełnej koncentracji, bowiem rywale tylko czekają na swoja szansę.

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bialko Biała   (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

Indykpol AZS Olsztyn: Pawel Woicki, Jakub Kochanowski, Daniel Pliński, Robbert Andringa, Tomas Rousseux, Jan Hadrava, Michał Żurek (l), oraz Mateusz Kańczok, Blake Scheerhoorn, Adrian Buchowski

BBTS Bielsko-Biała: Viacheslav Tarasov, Bartosz Janeczek, Mariusz Gaca, Wojciech Siek, Harrison, Peaocock, Oleg Krikun, Przemysław Czauderna oraz Jarosław Maciończyk, Jakub Bucki, Bartosz Cedzyński, Tomasz Piotrowski

MVP Jakub Kochanowski

Pierwszy set miał zaskakujący przebieg. Grający bez kompleksów siatkarze z Bielska prowadzili bardzo wyrównaną walkę i ani przez chwilę nie ustępowali gospodarzom uważanym za zdecydowanego faworyta. Akademicy za nic nie mogli przejąć inicjatywy i walka punkt za punkt trwała do samego końca. Ostatnie piłki należały nieoczekiwanie do gości. Skuteczny atak, a następnie szczelny blok dał bielszczanom upragnione dwa oczka i było 0:1.Na trybunach nastąpiła konsternacja, natomiast w obozie Indykpolu musiało coś drgnąć by zmienić obraz spotkania.

Tymczasem na początku drugiej partii bielszczanie wcale nie spuszczali z tonu i walczyli z AZS jak równy z równym. Nastąpiła jednak chwila słabości, którą kortowianie błyskawicznie wykorzystali i od razu odskoczyli. Dalsza faza tej partii to dominacja olsztynian, którzy rozbili przeciwników do 13. Zatracili skuteczność Oleg Kirkun i Bartosz Janeczek, a drugiej strony siatki ożywił się zdecydowanie Jakub Kochanowski.

Wszyscy czekali jak zareagują zespoły po kilkuminutowej przerwie. W trzecim secie szły równo do stanu 5:5. Powtórzyła się sytuacja z poprzedniej odsłony. Akademicy szybko uzyskali przewagę 14:8 (doskonale ataki Rousseux) i odebrali rywalom nadzieję. W drugiej części tej partii goście byli statystami, a olsztynianie punktowali bezlitośnie wygrywając ostatecznie do...11!

Wydawało się, że bielszczanie już się nie odrodzą tym bardziej, że AZS zaczął od prowadzenia 2:0 w czwartej odsłonie. Za chwilę stracił jednak cztery oczka z rzędu. Trener Santilli poprosił o przerwę i od razu było 9:6 dla Indykpolu. Z kolei z czasu skorzystał szkoleniowiec BBTS i to też pomogło, bowiem goście wyszli na prowadzenie 14:12. Rozgorzała walka. Wynik oscylował wokół remisu (18:18, 20:20). I tak jak w pierwszej partii decydowała końcówka. Dwa ataki Jana Hadravy dały nam nieznaczna przewagę 23:21, ale za chwilę piłka po jego zagrywce wylądowała na aucie (23:22). Pomylili się też rywale, choć Oleg Kirkun doprowadził do stanu 24:23 dla AZS. Olsztynianie wykorzystali pierwszego meczbola i znów atakował Hadrava. Odetchnęliśmy z ulgą...

Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 19:25, 24:26)

Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 23:25, 27:25, 25:20)

Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (35:33, 18:25, 23:25, 24:26)

AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

Cuprum Lubin - Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

Czarni Radom - Espadon Szczecin 1:3 (26:28, 16:25, 25:21, 26:28)

Łuczniczka Bydgoszcz - MKS Będzin 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

ONICO Warszawa - GKS Katowice 3:1 (10:25, 25:20, 25:17, 25:21)