AZS UWM polubił tie breaki – Piąty set znów był nasz

W drugiej kolejce spotkań II ligi siatkarzy AZS UWM Olsztyn pokonał w sobotę (7 października) na wyjeździe Czołg AZS UW Warszawa 3:2 (24,12,-22,-15,12). Drugi mecz z rzędu olsztynianie wygrali w pięciu setach, co świadczy o dobrym przygotowaniu fizycznym i pewności w końcówkach. W Warszawie można było jednak pokusić się o pełna pulę. Zawodnicy popełnili stary siatkarski błąd. Nie dokończyli rozpoczętego dzieła.

Czołg AZS UW Warszawa – AZS UWM Olsztyn 2:3 (24:26, 12:25, 25:22, 15:25, 12:15)

AZS UWM Olsztyn: Maluchnik, Kostrupski, Mielczarek, Petelczyc, Lewoc, Ostalczyk, Ciunajtis (l) oraz Kamiński, Kubacki, Ł. Guzewicz, Narkun

W pierwszym secie prawie przez cały czas prowadzili gospodarze, kortowianie jednak nie rezygnowali, z każdą minuta było lepiej. Dopadli rywali w końcówce i rozstrzygnęli ją na swoja korzyść. Siatkarze z Warszawy dość długo rozpamiętywali straconą szansę, natomiast goście poszli za ciosem. W tej sytuacji drugi set toczył się pod dyktando AZS UWM, a zwycięstwo do 12 świadczy o dominacji olsztynian.

Jak to zwykle bywa przy prowadzeniu 2:0 następuje moment rozluźnienia i tak się stało w przypadku kortowian. W trzeciej partii podali rywalom rękę, a ci skwapliwie z tego skorzystali, wygrywając dwa sety i doprowadzając do tie breaka. Na szczęście w decydującej odsłonie olsztynianie zdołali się zmobilizować. Trwała wprawdzie bardzo wyrównana walka, ale po zmianie stron to goście zyskali przewagę, której już nie oddali do końca. Mogło być lepiej, ale cieszmy się tez ze zdobytych dwóch punktów.

Lesan Halinów - Metro Warszawa 0:3 (15:25, 29:31, 14:25)

Centrum Augustów - Legia Warszawa 3:2 (25:20, 15:25, 25:18, 35:37, 18:16)

Czołg AZS UW Warszawa - AZS UWM Olsztyn 2:3 24:26, 12:25, 25:22, 25:15, 11:15

Huragan Wołomin - BAS Białystok 0:3 (16:25, 16:25, 25:27)

MOS Wola Warszawa - Net Ostrołęka 0:3 21:25, 15:25, 18:25