Dobromiejska Liga stara, ale jara już po raz 24 – Niestrudzony kwartet gra od początku

Fot. nadesłane

W dniach 4 i 5 października rozegrano pierwszą kolejkę 24-tej edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem wystartowało 11 zespołów: sześć miejscowych i pięć spoza Dobrego Miasta. Cztery ekipy grają od początku rozgrywek. Są to: najbardziej utytułowany Auto- Handel, dwa najstarsze wiekiem zespoły Orły i Auto-Handel oraz Las.

Grę kontynuuje też dobromiejska młodzież w zespołach Strefa Fitness i Naral Team. Cieszy udział teamów przyjezdnych, które kolejny sezon zechciały grać w naszej lidze. Siatkarze z Lidzbarka Warmińskiego pod kierownictwem Dariusza Deca występują już 12 sezon, tym razem pod nazwą Wenglorz. Po raz kolejny do rywalizacji przystąpili siatkarze z Barczewa w zespołach: Gala Barczewo kierowanym przez Adriana Rybaka i AKS Kormoran pod wodzą Pawła Żmudzińskiego. Czwarty sezon grają niestrudzeni siatkarze Bimber Purda pod kierownictwem Bartka Łukasika. Cieszymy się też z powrotu na parkiety Dobrego Miasta Teamu Cresovia Górowo Iławeckie. Zespół Jurka Tatola znalazł się w ligowym gronie po trzyletniej przerwie. Przypomnę, że grał z powodzeniem w DLPS przez 12 lat od VIII do XX edycji.

W pierwszej kolejce rozegrano cztery mecze. Na początek rozgrywek niespodziankę sprawili zawsze groźni siatkarze z Purdy. Zagrali dobry mecz i w czterech setach pokonali faworyzowany Auto- Handel. Przebieg spotkania udowodnił jak cenny dla zespołu dobromiejskiego jest rozgrywający Przemysław Polechoński, którego tym razem zabrakło.

W kolejnym ciekawym meczu Orły wysoko zawiesiły poprzeczkę dobromiejskim dwudziestolatkom ze Strefy Fitness. Zespół Bartka Iwaszko rozpoczął planowo i wygrał pierwszego seta. W drugim role się odwróciły. W kolejnych dwóch partiach wygrała nieznacznie młodzież. W meczu wyróżnił się libero zespołu Orły -najstarszy siatkarz ligi, który w tym tygodniu kończy 69 lat - Krzysztof Jankowski oraz nowo pozyskany najmłodszy zawodnik zespołu - Przemysław Dąbrowski ( 38 lat).

W pozostałych meczach zabrakło emocji. Team Cresovia wygrał 3:0 z osłabionym chwilowo zespołem Las a AKS Kormoran pokonał najmłodszą ekipę ligi Naral Team.

Mecze sędziują Mieczysław Rosicka i Jarosław Ustianowski.

Wyniki 1 kolejki XXIV edycji DLPS

Naral Team - A K S Kormoran 0 : 3 / - 6, - 12, - 12 /

Auto Handel - Bimber Team Olsztyn 1 : 3 / 24, - 20, - 11, - 16 /

Team Cresovia Górowo Ił - Las 3 : 0 / 12, 6, 16 /

Strefa Fitness - Orły 3 : 1 / 11, - 17, 21, 25 /

Relację przygotował Andrzej Kuptel

Krzysztof Jankowski - super libero

W dniu 10 października 1948 roku urodził się Krzysztof Jankowski. Dzisiaj kończy 69 lat. Jest najstarszym zawodnikiem Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej . Gra od pierwszej edycji czyli od 24 lat. Związał się z zespołem Orły Dobre Miasto. Gra na pozycji libero. Wielokrotnie wyróżniany był najlepszym zawodnikiem ligi na tej pozycji. W dalszym ciągu jest w doskonałej formie. W piątkowym meczu (05.10.2017) Orłów z zespołem dobromiejskich dwudziestolatków - Strefą Fitness był MVP meczu. Karierę sportową zaczynał w wieku 20 lat od podnoszenia ciężarów. W latach 1968-1980 reprezentował klub sportowy Zjednoczeni Olsztyn. Trenował wspólnie z Tadeuszem Awiżeniem, Janem Lisowskim, Andrzejem Wilk czy Andrzejem Jaworskim. Po zakończeniu kariery przez dwa lata szkolił młodych ciężarowców Zjednoczonych Olsztyn.

img,gcsi,960c49b71330789ce072409df6977d22bbb6df89,mpid,7,maxwidth,1366,maxheight,615

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn