Rusza III liga – W stawce tylko pozorni nowicjusze

Fot. Bartłomiej Matoszko (ilustracja)

W najbliższy weekend (11/12 listopada) rusza warmińsko-mazurska III liga siatkarzy. W tym sezonie do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów, które walczyć będą o prymat w regionie oraz dwa miejsce dające prawo gry w turniejach o wejście do II ligi. W stawce starzy znajomi, może z wyjątkiem Masurii Volley Giżycko i KPS Gietrzwałd. W tym ostatnim przypadku jest to tylko zmiana adresu.

Sekcja przez ostatnie sezonu funkcjonowała jako KPS Olsztyn, ale przeniosła się do Gietrzwałdu, gdzie siatkarzy przyjęto z radością, bowiem podolsztyńska gmina oczekuje też sportu przez większe „s”. Skończą się kłopoty z halą, które były prawdziwą udręką, to powinno uporządkować sprawy treningowe i meczowe.

Nowicjuszem jest też Masuria, ale tylko pozornie, bowiem środowisko siatkarskie za Giżycka jest od dawna jest obecne w województwie. Pozostałe drużyny grały w minionym sezonie pod tymi samymi szyldami. Rywalizacja zapowiada się interesująco. Pierwsze kolejki określa potencjał uczestników i ich ewentualne szanse.

Zwycięzca III ligi weźmie udział w barażu o II ligę PZPS, który odbędzie się w województwie łódzkim. Wicemistrz WMZPS uzyska prawo udziału w turnieju barażowym, organizowanym przez mistrza województwa podlaskiego.

Przy okazji warto odnotować historyczny fakt, że w tym sezonie odbędą się także rozgrywki III ligi kobiet. O szczegółach poinformujemy niebaem

Uczestnicy III ligi mężczyzn

• KPS Gietrzwałd

• CSiR Pałac Kamieniec

• Team Cresovia Górowo Iławeckie

• Masuria Volley Giżycko

• KS Dream Ełk

• Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński

I kolejka

KPS Gietrzwałd - Masuria Volley Giżycko 19 listopada

CSiR Pałac Kamieniec - KS Dream Ełk 12 listopada 15.30

Team Cresovia Górowo Iławeckie - Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 11 listopada 17

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn