To już trzecia porażka, ale pierwsza w Uranii - Coraz więcej rys na Indykpolu AZS

Od początku sezonu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zbierali wiele pochwał, panowała nawet opinia, że tworzą nową siłę w PLUS LIDZE, która może zburzyć dotychczasową hierarchię. I nadal jest to aktualne, choć entuzjazm trzeba znacznie ostudzić, bo ostatnie mecze nie skłaniają do optymizmu. W piątek (10 listopada) Indykpol AZS doznał trzeciej porażki, pierwszej w Uranii z Treflem Gdańsk 1:3 (-20, 23, 16,-19,-13)

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Tomas Rousseaux, Daniel Pliński, Jan Hadrava, Robbert Andringa, Jakub Kochanowski, Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Kańczok, Miłosz Zniszczoł, Adrian Buchowski, Łukasz makowski, Blake Scheerhoorn, Jakub zabłocki

Trefl Gdańsk: Tyler James Sanders, Artur Szalpuk, WojciechGrzyb, Damian Schulz, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Maciej Olenderek (libero) oraz Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Bradley Gunter.

MVP: Piotr Nowakowski

Akademicy po słabym występie w Rzeszowie, gdzie nie zdobyli nawet seta, liczyli, że w Uranii zrekompensują sobie straty, tym bardziej, że gdańszczanie, choć mają dobry skład zawodników, to prezentują w tym sezonie chimeryczna formę. W piątek mieli dobry dzień i to oni zabrali do Trójmiasta dwa oczka, zostawiając gospodarzom zaledwie jedno. Nie jest to sensacja, ale w dużym stopniu rozczarowanie jeśli chodzi o olsztyńskich sympatyków, bowiem Indykpol ostatnio uważany jest za drużynę, która u siebie nie zwykła przegrywać.

Pod warunkiem, że gra na swoim wysokim poziomie, a w kilku minionych kolejkach ta dyspozycja wyraźnie spadła. Już przebieg pierwszego seta piątkowej potyczki wzbudził uzasadniony niepokój. Goście wygrali tę partię bez najmniejszych kłopotów, ich dominacja wywołała zrozumiałą konsternację. W drugim secie olsztynianie zagrali lepiej, ale długo nie potrafili zdobyć przewagi. Dopiero od stanu 18:18 coś drgnęło. Mimo prowadzenie AZS-u 21:19 doszło do twardej końcówki. Trefl wyrównał na 22:22 i dopiero dwa skuteczne bloki zatrzymały gości.

Gdy trzeciego seta olsztynianie rozstrzygnęli łatwo do 16 wydawało się, że złamali opór rywali i wszystko pójdzie jak po maśle. Doświadczeni gdańszczanie ani myśleli rezygnować. Czekali na moment do ataku. I taki nastąpił Wyszli na prowadzenie 15:11 i grając coraz swobodniej doprowadzili do tie breaka.

Początek zapowiadał ogromne emocje. Wspaniałe, pełne poświęcenia obrony zawodników rozgrzały publiczność, jednak coraz więcej do powiedzenia mieli goście. Odskoczyli na 9:6 i AZS znalazł się pod przysłowiową ścianą. Zdobył się jednak na zryw i dogonił przeciwnika (13:13). Ostatnie słowo należało do Trefla. Dwie akcje Piotra Nowakowskiego: najpierw atak, potem blok przesądziły o zwycięstwie gdańszczan. Jest to niewątpliwie rozczarowanie i niepokój zarazem.

AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)

Cuprum Lubin - Resovia Rzeszów 2:3 (25:12, 25:20, 23:25, 15:25, 10:15)