Truso bogatsze o trzy punkty, a gra tez coraz lepsza – Docieranie trwa...

Fot. Anna Dembińska/portel.pl (ilustracja)

Siatkarki II-ligowego MKS Truso Elbląg odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. W niedziele (12 listopada) pokonały we własnej hali zespół Czarnych Słupsk 3:1 (21,-18,24,18). Trzy zdobyte punkty w przypadku młodej, dopiero tworzącej się drużyny ma ogromną wartość. Cieszy również znacznie lepsza gra niż ostatnio, ale nie czarujmy się, wzlotów i upadków w przypadku elblążanek będzie jeszcze wiele.

Truso Elbląg – Czarni Słupsk 3:1 (25:21, 18:25, 26:24, 25:18)

Truso Elbląg: Julia Głowacka, Marta Matejko, Daria Rafalska, Aleksandra Frąckiewicz, Daria Dąbrowska, Daria Grochowska, Martyna Bartnicka (l) oraz Julia Michalewicz (l), Urszula Zelman, Adrianna Dziągowska, w składzie były teżMartyna Miernowska, Weronika Długołęcka, Nikola Malczewska

Spotkanie było wyrównane, tym bardziej trzeba pochwalić elblążanki, że w najważniejszych momentach wykazały dużą koncentracje. W pierwszej partii żadna ze stron nie wypracowała większej przewagi. Dopiero w końcówce gospodynie przejęły inicjatywę i rozstrzygnęły seta na swoja korzyść. W drugiej odsłonie trener Truso dokonał kilku roszad i nie wyszło to zespołowi na dobre. Inna sprawa, że jedna z rywalek nękała elblążanki ostrą zagrywka i strat nie udało się odrobić.

Trzeci set okazał się przełomowym i najważniejszym. Do stanu 20:20 trwała walka punkt za punkt. Potem siatkarki Truso zaatakowały odważniej i wygrały na przewagi. W ostatniej partii, mniej więcej od jej połowy, zarysowała się przewaga drużyny z Elbląga i już tej szansy gospodynie nie wypuściły.

Dobry mecz jak na aktualne możliwości Truso i bezcenne punkty.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn