Dobromiejska Liga (5) 2017/18 – Prowadzi Auto Handel, bez strat tylko Team Cresovia

Fot. team cresovia górowo iławeckie facebook

Trwają rozgrywki Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej, w której w tym sezonie rywalizuje 11 zespołów. Za nami pięę kolejek, choć nie wszystkie drużyny rozegrały jednakowa liczbę spotkań. Wprawdzie liderem jest Auto Handel, ale najmniejsze straty ponieśli siatkarze Teamu Cresovia Górowo Iławeckie, który podobnie jak Wenglorz Lidzbark Warmiński występuje w III lidze związkowej.

Ciekawy i zacięty mecz rozegrały: AKS Kormoran Barczewo i Bimber Team Purda. Bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze z Barczewa wygrywając zdecydowanie dwie pierwsze partie do 16 i 20. AKS w tej fazie gry pokazał dojrzałą siatkówkę: zespołową i skuteczną. Wydawało się że trzeci set będzie formalnością. Jednak były to miłe złego początki dla zespołu AKS, któremu w trzecim secie zabrakło koncentracji i dokładności, a ekipa Bartka Łukasika z Purdy po raz kolejny pokazała charakter i wygrała trzy kolejne partie do 22, 20 i 11. Gratulacje dla obu zespołów za fajne widowisko sportowe i walkę do końca. Było to spotkanie zaległe.

Zespół AKS Kormoran Barczewo potwierdził swoją wartość w pierwszym meczu 5 kolejki z Wenglorzem Lidzbark Warmiński. Team z Lidzbarka na spotkanie z AKS przyjechał w 12 osobowym składzie z trenerem Karolem Szczebiotem. Wenglorz zaprezentował się osobowo okazale jednak zespołowo dużo gorzej, może dlatego trener wprowadzał do gry wszystkich zawodników i próbował różnych ustawień. Natomiast AKS pokazał dobrą grę od początku meczu i wygrał pierwszego seta do 18. W secie drugim po zaciętej walce minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Wenglorza wygrywając do 23. Najwięcej emocji dostarczył set trzeci. Do stanu 10:10 trwała walka punkt za punkt. Kolejne 8 oczek zdobyli zawodnicy lidzbarscy po błędach w odbiorze i rozegraniu zawodników AKS. W tym momencie wydawało się że nic już nie zatrzyma w tym secie Wenglorza. Jednak niewymuszone błędy zawodników z Lidzbarka i coraz lepsza gra AKS doprowadziły do remisu po 20. Końcówka tego seta to okres najlepszej gry obu zespołów w tym meczu. Po emocjonującej i dramatycznej walce AKS zwyciężył do 26, a w następnym potwierdził swoją dominację. Wygrał do 22 i mecz 3:1. AKS Kormoran Barczewo zagrał w składzie: Paweł Żmudziński, Bartosz Jarus, Jakub Goerich, Łukasz Hoffer, Łukasz Szwedo, Sebastian Surowik i Paweł Żyra.

Kolejny mecz rozegrały zespoły dobromiejskie: Auto-Handel z Orłami. Pierwszy set w wykonaniu Auto-Handlu był dość niemrawy, co wykorzystali najstarsi zawodnicy ligi

i objęli prowadzenie. Faworyci przebudzili się w końcówce i wygrali do 21. W kolejnych dwóch odsłonach brylowali już wielokrotni mistrzowie dobromiejskiej ligi i aktualni mistrzowie Polski w kategorii oldboyów pow. 40 lat. Przemysław Polechoński po mistrzowsku zagrywał do bezbłędnych: na środku ataku Dariusza Czaplejewicza i na skrzydłach Mariusza Kozłowskiego. Orły próbowały nawiązać walkę jednak wystarczyło im sił i umiejętności do ugrania w kolejnych setach 18 i 17 punktów.

Kolejny mecz Teamu Cresovia Górowo Iławeckie z Naralem Team Dobre Miasto to potyczka goliata z kopciuszkiem. Górowianie potraktowali ten mecz poważnie, przyjechali w pełnym składzie i wygrali 3:0. Młodzi zawodnicy dobromiejscy walczyli dzielnie i w trzeciej partii ugrali 22 punkty.

W ostatnim meczu pomiędzy Oldboysami a Lasem 2 spodziewaliśmy się więcej emocji. Tylko pierwszy set był zacięty i wygrany przez leśników do 26. W pozostałych dominowali odmłodzeni Oldboysi i zwyciężyli pewnie do 16,14 i 13. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem meczu był najmłodszy zawodnik zespołu Oldboys Mateusz Torhan. Mecz Gali Barczewo z Bimber Team Purda przełożono na inny termin. Zespół Strefa Fitness w tej kolejce pauzował.

Relacje przygotował Andrzej Kuptel

Wyniki

Wenglorz – Gala Barczewo 3:2 (-23,23,-21,16,12)

Bimber Team Olsztyn – AKS Kormoran 3:2 (-16,-20,23,20,11)

Naral Team - Team Cresovia Górowo Iławeckie 0:3 (-7,-10,-22)

AKS Kormoran – Wenglorz Lidzbark Warmiński 3:1 (18,-23,26,22)

Lasy-2 – Oldboy’s 1:3 (26,-16,-14,-13)

Orły – Auto Handel 0:3 (-21,-18,-17)

Tabela

1 Auto Handel  5 12 13:4

2 Bimber Team Olsztyn 4 9 11:5

3 Team Cresovia Górowo Ił. 3 9 9:1

4 AKS Kormoran 4 8 8:7

5 Wenglorz Lidzbark Warmiński 4 7 10:7

6 Strefa Fitness 4 6 8:7

7 Oldboy’s 3 6 7:5

8 Gala Barczewo 3 4 5:6

9 Orły 3 0 2:9

10 Lasy-2 5 0 1:15

11 Naral Team 4 0 0:12

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn