W Uranii coraz mniej optymizmu – Indykpol AZS traci, a to może być kosztowne

Trudny okres przeżywają siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Po udanej pierwszej części rozgrywek jakby stracili impet i nie grają na miarę oczekiwań. W poniedziałek (4 grudnia) pokonali wprawdzie w Uranii Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2 (15,-23,-24,19,12), ale po pierwsze stracili punkt, po drugie w ważnych momentach dali się ograć teoretycznie słabszemu rywalowi. Żeby wejść do „szóstki” nie można sobie na to pozwolić.

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)

Indykpol AZS Olsztyn: Tomas Rousseaux, Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki, Jan Hadrava, Robbert Andringa, Jakub Kochanowski Michał Żurek (l) oraz Blake Scheerhoorn , Daniel Pliński, Mateusz Kończok, Adrian Buchowski

Łuczniczka Bydgoszcz: Michał Szalacha, Jakub Rohnka , Bartosz Filipiak, Edgardo Goas, Metodi Ananiev, Wojciech Jurkiewicz , Adam Kowalski oraz Kacper Bobrowski, Piotr Sieńko, Paweł Gryc

MVP: Jan Hadrava

Olsztynianie stracili punkt na własnym boisku, a po wpadce w Radomiu nie mogli sobie na to pozwolić. Niestety optymizm jaki nas nawiedził po zakończeniu poprzedniego sezonu i na początku bieżącego powoli pryska, bo i gra akademików staje się daleka od oczekiwań. Wydaje się, że największym problemem drużyny jest brak utrzymania koncentracji przez cały mecz. Inna sprawa, że brakuje w drużynie zawodnika pokroju Wojciecha Włodarczyka, którego z perspektywy czasu należy ocenić bardzo wysoko. Ani Tomas Rousseuax, ani Robbert Andringa nie są tak pewni i wszechstronni.

W meczu z Łuczniczką wszyscy liczyli nie tyle na spacerek, ile na komplet punktów. Pierwszy set zapowiadał taki scenariusz. Olsztynianie panowali nad sytuacją. Od razu wypracowali sobie duża przewagę, a goście w drugiej połowie partii jakby zrezygnowali z walki rezerwując energie na kolejne odsłony. Okazało się to słuszne. Łuczniczka wyrównała na 1:1, ale z dużą pomocą kortowian , którym wprawdzie szło dużo trudniej niż w pierwszej odsłonie, ale prowadzili w końcówce 22:20 i wydawało się, że bez kłopotów osiągną cel. Tymczasem błędy Rousseux i kolegów sprawiły, że rywale zdobyli cztery oczka z rzędu. Akademicy nawiązali jeszcze kontakt (23:24), jednak Adrian Buchowski zmarnował zagrywkę i w ten sposób Łuczniczka nieoczekiwanie wróciła do gry.

Goście nabrali wiary i po 10-minutowej przerwie to oni zaczęli dyktować warunki. Prowadzili już 12:7 i wtedy kortowianie rozpoczęli szaleńczą pogoń . Udało się doprowadzić do remisu 20:20, potem 22:22, a nawet wyjść przed rywali (23:22). Cóż z tego, kiedy kolejne potknięcia AZS-u spowodowały niezwykle dramatyczna końcówkę, w której trenerzy korzystali z video-powtórek by zweryfikować decyzję sędziów. W tej przepychance lepsi okazali się siatkarze z Bydgoszczy (26:24) i mieli już na koncie zdobyty punkt.

Podziało to na gospodarzy jak zimny prysznic. W następnej partii to oni przejęli inicjatywę, a rywale sprawiali podobne wrażenie jak w pierwszym secie. Byli już myślami przy tie breaku.

Tym razem olsztynianie nie dali się zaskoczyć, choć piąty set był wyrównany. Olsztynianie prowadzili 9:7, goście wyrównali na 11:11. Ważny okazał się punkt z zagrywki Miłosza Zniszczoła na 13:11. Tym razem akademicy okazji nie zmarnowali.

Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25 )

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)

Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)

Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:22)

Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)

AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)

Cuprum Lubin - Czarni Radom 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)