Kiepski początek roku AZS UWM – Punkty zostały w Wolominie

Kiepsko rozpoczęli nowy rok siatkarze II-ligowego AZS UWM Olsztyn. W sobotę (6 stycznia) przegrali w Wołominie z Huraganem 1:3 (-17,23,-21,-23). Kortowianie wracają więc z pustymi rękami i to jest smutne zaskoczenie, bowiem gospodarze zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. W lidze nie więc murowanych faworytów.

Huragan Wołomin – AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:23)

AZS UWM Olsztyn: Rafał Maluchnik, Sebastian Kostrubski, Maciej Petelczyc, Wiktor Mielczarek, Maciej Ostaszyk, Tomasz Narkun, Jakub Ciunajtis (l) oraz Michał Ostaszyk, Oliwier Kubacki, Radosław Polak.

W pierwszym secie olsztynianie stracili wiele punktów w dwóch ustawieniach i tego nie udało się niestety odrobić. Po korektach w drugiej partii gra wyrównała się, akademicy dobrze rozegrali końcówkę i wyrównali na 1:1. To dawało nadzieje na korzystny rezultat. Niestety dwa kolejne sety należały do gospodarzy. Mieliśmy duże problemy z przyjęciem mocnej zagrywki, nie potrafiliśmy wykorzystywać kontr, choć okazji nie brakowało. W czwartej odsłonie znów doszło do bardzo wyrównanej końcówki i można było powalczyć o tie break. Niestety, to siatkarze z Wołomina okazali się lepsi i zgarnęli pełną pulę.

MOS Wola Warszawa - BAS Białystok 1:3 (26:24, 11:25, 12:25, 23:25)

Huragan Wołomin - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:23)

Czołg AZS UW Warszawa - Legia Warszawa 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 25:27)

Centrum Augustów - Metro Warszawa 3:2 (29:27, 18:25, 23:25, 26:24, 15:4)

Lesan Halinów - Huragan Międzyrzec Podl. 1:3 (13:25, 18:25, 25:19, 17:25)

1 BAS Białystok 13 35 38:12

2 UKS Centrum Augustów 13 27 34:24

3 Energa Net Ostrołęka 12 26 31:15