XXIV edycja DLPS prawie na półmetku – Tłok w czołówce

Fot. dlps facebook (ilustracja)

W piątek (5 stycznia) .rozegrano trzy zaległe mecze rundy wstępne Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej istotne dla układu tabeli na półmetku rozgrywek. Drużyny czołówki podzieliły się punktami i sytuacja na czele jest nadal ciekawa. Trzy prowadzące zespoły zgromadziły jednakową liczbę punktów (Bimber Team Olsztyn, AKS Kormoran Olsztyn i Auto Handel Dobre Miasto), z tym, że Kormoran rozegrał o jedno spotkanie więcej.

W pierwszym meczu faworyzowany AKS Kormoran Olsztyn niespodziewanie uległ dobromiejskim Oldboysom. Mecz zaczął się planowo od wygranych dwóch pierwszych setów przez olsztynian. Nie przyszło im to łatwo, ponieważ rywale walczyli i ugrali w tych setach sporo punktów (18,22). W trzeciej partii zawodnikom AKS-u zabrakło koncentracji i po wielu niewymuszonych błędach przegrali do 23. To wyraźnie podbudowało oldboysów, którzy świetnie spisywali się w końcówkach rozstrzygając je do 23 i 13. W efekcie zwyciężyli 3:2. W meczu wystąpiło czterech zawodników grających od początku ligi : S. Jakóbiak, M. Korzeniewski, J .Żwirko i W. Bancewicz oraz czterech młodych siatkarzy M. Głowacz, M. Torhan, W. Gańko i Ł. Wolak. Mieszanka rutyny z młodością daje coraz lepsze efekty. Oldboysi po raz kolejny zagrali dobrze zespołowo i z charakterem.

W drugim meczu tego wieczoru Team Cresovia wygrał z Orłami 3:0. Zawodnicy górowscy potraktowali ten mecz jako rozgrzewkę przed następnym spotkaniem z dobromiejska ekipą Auto Handel.

Potyczki obu zespołów najczęściej kończą się po pięciu setach. Tak było i tym razem. Drużyna z Dobrego Miasta wygrała 3:2. W pierwszym secie gospodarze nie zdążyli złapać właściwego dla nich rytmu i przegrali do 22. W drugim Auto-Handel zagrał na dobrym poziomie i wygrał wysoko do 14. Górowianom nic nie wychodziło a kilku młodych zawodników straciło chęć do gry. Wydawało się że następne partie będą formalnością. Wysoka i łatwa wygrana oraz czteropunktowe prowadzenie w secie trzecim uśpiło czujność zawodników Auto- Handlu. Jurek Tatol z kolegami po raz kolejny pokazali charakter i wygrali do 28. W secie czwartym, bardzo wyrównanym, końcówka należała do Przemka Polechońskiego i kolegów z Auto- Handlu. W tie breaku nieznacznie lepsi byli zawodnicy Auto-Handlu i zwyciężyli do 13. W tym ciekawym meczu wyróżnił się dobromiejski zawodnik Krystian Wojtkiewicz występujący w barwach Team Cresovia. Pociągnął grę zespołu w wygranych przez górowian setach i bliski by odwrócić losy tie breaka. Cresovia przegrywała już 8:14 i dzięki jego dobrej i skutecznej grze zdobyła 5 punktów doprowadzając do nerwowej końcówki. Jednak ostatnie słowo należało do Auto – Handlu. Słowa uznania dla Jurka Tatola i kolegów z zespołu Team Cresovia za walkę do końca i gratulacje za wygraną dla zespołu Adama Wysockiego.

Pozostały jeszcze do rozegrania trzy zaległe mecze Oldboysów z Auto-Handlem i Naralem Team oraz Team Cresovia Górowo Ił. z Bimber Team Olsztyn. W dniach 11 i 12 stycznia rozegrana zostanie pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Z rozgrywek wycofała się Gala Barczewo.

Relację przygotował Andrzej Kuptel

Wyniki

Orły - Team Cresovia Górowo Ił 0 : 3 / -21, - 18, - 19 /

Team Cresovia Górowo Ił - Auto Handel 2 : 3 / 22, - 14, 28, - 20, - 13 /

Oldboy ’s - A K S Kormoran 3 : 2 / - 18, - 22, 23, 23, 15 /

Tabela

1 Bimber Team Olsztyn 9 23 26:10

2 A K S Kormoran 10 23 26:13

3 Auto Handel 9 23 25:8

4 Team Cresovia Górowo Ił 9 20 23:11

5 Wenglorz Lidzbark Warm 10 18 23:12

6 Strefa Fitness 10 14 20:19

7 Oldboy ’s 8 14 18:14

8 Orły 10 9 11:25

9 Lasy - 2 10 6 10:25

10 Naral Team 9 3 4:24

11 Gala Barczewo 10 0 0:30

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn