Młodzicy SMS Ostróda zaimponowali w Hamburgu – Urzekli kibiców grą i postawą

Fot.sms ostróda facebook

W dniach 7/8 stycznia odbył się w Hamburgu międzynarodowy turniej młodzików (U15) w siatkówce pod hasłem “Die Krone des Nordens”. W imprezie udział wzięli uczniowie SMS Ostróda, którzy startowali pod okiem młodego trenera Grzegorza Białka. W rywalizacji uczestniczyły jeszcze drużyny z Hamburga, Hannoveru, Schwerina, Flensburga, Poczdamu oraz z Odense w Danii.

Ostródzianie spisali się doskonale, wygrali cały turniej z imponującym bilansem. Odnieśli komplet zwycięstw , przegrywając tylko jednego seta z Duńczykami. W sumie zdobyli 20 punktów na 21 możliwych. Pokonali tak silne niemieckie zespoły ligowe jak Schwerin SC oraz SC Potsdam.

Turniej w Hamburgu był niezwykle cennym doświadczeniem Z pewnością chłopcy muszą nadal ciężko trenować i pracować na kolejne sukcesy, ale to międzynarodowe zwycięstwo bardzo cieszy i napawa dumą zarówno trenerów jak i zawodników. Młodzicy SMS Ostróda cieszyli się dużą sympatią za duże już umiejętności i wzorową postawę na boisku.. Szczególnie gorąco kibicowali om przyjaciele i gracze ze szkoły partnerskiej Rissen Gymnasium z Hamburga. Ukoronowaniem zwycięstwa było wręczenie ogromnego pucharu oraz dumne odśpiewanie przez siatkarzy z Ostródy hymnu Polski. Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy pozowali do grupowego zdjęcia pamiątkowego na tle flag narodowych. Na stronie Hamburskiego Związku Piłki Siatkowej po zakończonym turnieju organizator Oliver Camp napisał o nas słusznie:

Weit gereist, Gutes erlebt: SMS Ostróda tritt ungeschlagen die Heimreise an, co jest najlepszą puentą wyjazdu ( Daleko wyruszyli, sukces przeżyli: SMS Ostróda niepokonany udał się w podróż do domu).

Po raz kolejny waleczni zawodnicy pokazali klasę na międzynarodowej impreziesportowej. Szkoda, że na zdobycie kolejnej korony z Hamburga musimy czekać aż rok…

Informacja SMS Ostróda

Wyniki:

SMS OSTRÓDA- WSG Fiensburg-Adelby 2-0

SMS OSTRÓDA- Gfl Hannover 2-0

SMS OSTRÓDA- Schweriner SC 2-0

SMS OSTRÓDA - VC Potsdam-Waldstadt 2-0

SMS OSTRÓDA – Rissen 2-0

SMS OSTRÓDA – Odense (Dania) 2-1

SMS OSTRÓDA – Hamburg 2-0

Skład zespołu:

Miron Piwowarczyk, Dymitr Prass, Michał Wolak, Hubert Siwkowski, Jakub Siwkowski, Wiktor Lemański, Remigiusz Chrobak, Wiktor Zawadzki, Adrian Baranowski, Oskar Rombel, Kornel Lisowski, Mateusz Antczak. Trener Grzegorz Białek.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn