Półfinał MP Juniorek Mielec 2018 – Klamka zapadła, Chemik jest w czołowej ósemce w kraju, choć trochę nerwów było

Fot. uks chemik olsztyn facebook

W weekend (9/11 marca) odbywał się w Mielcy  półfinałowy turniejj Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce. Warmię i Mazury reprezentowały: UKS Chemik Olsztyn i SPS Sparta Braniewo. Piąekny sukces odniosły olsztynianki, które awansowały do finałowej "ósemki". W niedziele pokonały Spartę 3:1, a potem odetchnęły z ulgą gdy mielczanki wygrały na przewagi druga partię z Dąbrową. To wystarczyło do awansu, W efekcie Szóstka pokonała MKS 3:1.

Kadra SPS Sparta Braniewo:

Wiktoria Szymonowicz Julia Gursztyn, Agata Plaga, Pola Dajnowska, Klaudia Furtak, Sara Wąsiakowska, Zuzanna Górska, Aleksandra Czechowska, Natalia Konsalik (l), Iza Domaradzka (l), Natalia Jurczykowska (l). Trener Dominik Sobczak

Kadra UKS Chemik Olsztyn:

Nikola Nosewicz, Natalia Dobuszewski, Aleksandra Truszkowska, Aleksandra Ryglewicz, Weronika Wrzesińska, Julia Sitarska, Daria Wawrowska, Joanna Rodak, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Rogala, Wiktoria Miączyńska, Iga Siemionow. Trener Maciej Dobrowolski

Terminarz/Wyniki

09.03.2018 (piątek)

UKS SMS Szóstka Mielec - UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)

To już zdecydowanie wyższa półka. W Mielcu jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego, co od razu stwarza inne mozliwości. Gospodynie wygrały zasłużenie , ale nie był to absolutnie jednostronny mecz. Olsztynianki na tle bardzo mocnego rywala wypadły bardzo dobrze, właściwie nie zawiodły w żadnym elemencie, może z wyjątkiem zagrywki. Szkoda nie bardziej nie naruszyły, w tak dużym stopniu jak planowały, najbardziej czułych ogniw przeciwniczek. Każdy set mielczanki rozstrzygały dopiero w końcówkach. Do 18-20 punktu trwała wyrównana walka.

SPS Sparta Braniewo - MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (16:25, 25:23, 25:22, 18:25, 10:15)

Porażka braniewianek po bardzo zaciętej walce. Sparta źle zaczęła, wysoko przegrała seta, w drugim było juz 11:7 dla Dąbrowy, ale od tego momentu oraz gry radykalnie się zmienił. Zawodniczki z Braniewa rozstrzygnęły w trudnych końcówkach dwa sety,  w czwartym objęły prowadzenie 6:3 ale wiadomo było, że im dłużej toczyć się będzie mecz, nasze szanse maleją. Mamy w składzie przede wszystkim kadetki, które pod względem fizycznym ustepują rywalkom, a ponadto mają za soba turniej w swojej grupie wiekowej. Niestety w czwartej i piątej partii Dąbrowa Górnicza uzyskała przewagę i nie zdołaliśmy się temu przeciwstawić. Ale postawa zespołu bardzo dobra, zsługująca na uznanie.

10.03.2018 (sobota)

UKS Chemik Olsztyn - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:16, 25:16, 19:25, 25:23)

Olsztynianki zagrały jeszcze lepiej niż w udanym w sumie piątkowym meczu i niespodziewanie wygrały z MKS Dąbrowa Górnicza. Dwa pierwsze sety to znakomita postawa Chemika, który świetnie realizował założenia ustalone przez Macieja Dobrowolskiego.W trzecej partii zdeterminowane rywalki postawiły poprzeczke bardzo wysoko. Przejęły inicjatywę. Prowadziły 20:13, ale już pod koniec seta siatkarki Chemika złapały drugi oddech. Wprawdzie oodały partię, ale po dość wyrównanej konćowce. Najważniejsze, że wróciły do gry. Czwarty set to pasjonująca walka punkt za punkt. Wreszcie olsztynainki zdobyły minimalną przewagę i zdołały ja utrzymać. To niezwykle cenne zwycięstwo, które stwarza duże szanse na awans. Ale nie zapeszajmy.

UKS SMS Szóstka Mielec - SPS Sparta Braniewo3:0 (25:9, 25:15, 25:14)

Zdecydowane zwycięstwo mielczanek, co nie jest specjalnym zaskoczenie. Dla spartanek były rywalki poza zasięgiem. Sparta nie straciła szans na awans. Decydyjący będzie niedzielny mecz z Chemikiem.

11.03.2018 (niedziela)

SPS Sparta Braniewo - UKS Chemik Olsztyn 1:3 (26:24, 16:25, 18:25, 20:25)

Olsztynianki wygrały zasłużenie. Na dobrą sprawę powinno być 3:0 i ju bezpośrednio po meczu awans stałby się faktem. W pierwszej partii Chemik prowadził 18:11 i...nie wykorzystał szansy, uległ rywalkom na przewagi. Braniewianki miały też o co walczyć i wydawało się, że wygrany set doda im entuzjazmu. Chęci może były, ale olsztynianki szybko otrząsnęły się z niepowozdenia i przejęły inicjatywę. W dwóch kolejnych odslonach przeważały bardzo wyraźnie. W czwartej po niefortunnym początku (2:7) dogoniły rywalki w polowie seta, a potem dokończyły sprawę. Zakończyły turniej z dwoma zwyciestwami, ale muszą czekać na wynik spotkania Szóstki Mielec z MKS Dabrowa Górniczka. Zdecydowanymi faworytkami są gospodynie, ale historia uczy, że wszystko może się zdarzyć. Jedno jest pewne Chemik zasłużył na duże słowa uznania (Sparta też). Awans do najlepszej ósemki w kraju to ogromny sukces.

MKS Dąbrowa Górnicza - UKS SMS Szóstka Mielec 1:3 (25:23, 24:26, 18:25, 17:25)

Siatkarki z Dąbrowy nie złożyły broni. Musiały wygrać 3:0 i w pierwszej partii były lepsze od faworytek. W obozie Chemika nastapil niepokój, tym bardziej, że w drugim secie MKS nadal walczył i decydowała końcówka. Tym razem jednak mielczanki nas nie zawiodły Było 1:1  i sprawa awansu olsztynianek przesądzona. Dwa kolejne sety to juz dominacja Szóstki, która wygrała turniej.

Tabela

1 UKS SMS Szóstka Mielec  3  6  9:1

2 UKS Chemik Olsztyn  3  5  6:5

3 MKS Dabrowa Górnicza  3  4  5:8

4 SPS Sparta Braniewo  3  3  3:9

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn