Turniej III ligi kobiet Braniewo 2018 – Historyczny tytuł dla UKS Chemik Olsztyn

Fot. uks chemik olsztyn facebook

Po raz pierwszy w historii wyłoniono mistrza III ligi wojewódzkiej seniorek siatkówce. Ponieważ zgłosiły się trzy zespoły, postanowiono to rozstrzygnąć w formie jednego turnieju, który odbył się w niedzielę (15 kwietnia) w Braniewie. Pośpiech był wskazany bowiem dwie najlepsze drużyny otrzymywały prawo gry w półfinale o II ligę, a termin już za 2 tygodnie. Mistrzem został UKS Chemik Olsztyn, wicemistrzem SPS Sparta Braniewo.

Brązowy medal przypadł siatkarkom SMS Ostróda. Olsztynianki były bezkonkurencyjne. Ósmy zespół Mistrzostw Polski Juniorek bez straty seta wygrał z przeciwniczkami, a mecze trwały po 60 minut. Pierwsze miejsce to nie tylko tytuł, również nagroda w postaci organizacji turnieju półfinałowego o wejście do II ligi.

Bardzo dużo emocji towarzyszyło spotkaniu o drugie miejsce. Sparta ostatecznie pokonała SMS Ostróda 3:2, ale była już w poważnych tarapatach, bowiem przegrała dwa sety, a w trzecim było 7:1 dla Ostródy. I nagle sytuacja na boisku zmieniła się radykalnie. Braniewianki wyrównały na 2:2, a tie break rozstrzygnęły na swoją korzyść 17:15

Wyniki

UKS Chemik Olsztyn – SPS Sparta Braniewo 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)

UKS Chemik Olszytn – SMS Ostróda 3:0 )25:10, 25:17, 25:13)

SPS Sparta Braniewo – SMS Ostróda 3:2 (19:25, 21:25, 25:19, 25:19, 17:15)

Kolejność

1 UKS Chemik Olsztyn 2 4 6:0

2 SPS Sparta Braniewo 2 3 3:5

3 SMS Ostróda 2 2 2:6

Mistrzynie województwa seniorek:

Nikola Nosewicz, Natalia Dobuszewski, Aleksandra Truszkowska, Aleksandra Ryglewicz, Weronika Wrzesińska, Julia Sitarska, Joanna Rodak, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Rogala, Iga Siemionow. Trenerzy: Maciej Dobrowolski, Piotr Stasiewicz.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn