Olimpijski Projekt Edukacyjny w Gimnazjum Nr 2 w Działdowie – Wszystko o maskotkach

29 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków uczniowie klasy II d Gimnazjum nr 2 w Działdowie prezentowali Projekt Edukacyjny pod tytułem „Maskotki olimpijskie jako symbol promocji kultury i sportu krajów organizatorów Igrzysk Olimpijskich”. Maskotki są szczególnie uwielbiane przez dzieci i są wspaniałą pamiątką z kraju organizatora Igrzysk Olimpijskich.

Do udziału w projekcie uczniowie gimnazjum zaprosili dzieci z Przedszkola Nr 5 , klasy 1a Szkoły Podstawowej Nr 3 , Gimnazjum nr 2 oraz Polski Komitet Olimpijski. Dzięki pomocy Pań: Grażyny Rabsztyn i Magdaleny Garlej z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Klubu Olimpijczyka w Działdowie uczestnicy prezentacji projektu mogli obejrzeć „na żywo” maskotki m.in. z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie/1980/, Seulu / 1988/,Pekinu /2008/,Vancouver / 2010/, Soczi / 2014/ i innych igrzysk.

Dzieci z Przedszkola Nr 5 zaprezentowały projekty maskotek w formie rysunków i wycinanek, a „pierwszaki” z SP 3 wykonywały własnoręcznie maskotki pod IO w Tokio 2020. Autorzy prezentacji Remigiusz Śmigielski, Mateusz Banach, Dawid Falk, Krystian Anuszewski, Bartosz Kłosowski i Krystian Tyska z opiekunem Klubu Olimpijczyka Zdzisławem Ziółkowskim przygotowali pokaz multimedialny, wystawę wszystkich prac, „żywą” maskotkę Filipa i nagrody.

Uczestnicy / 100 osób/ poznali symbolikę igrzysk olimpijskich m.in. koła olimpijskie, flagę i oczywiście historię maskotek, które pojawiły się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Dzieci zapoznały się z ich imionami, które brzmią bardzo mile dla ucha np. WALDI / jamnik z Monachium 1972/, MISZA / Moskwa 1980/, HODORI / tygrys z Seulu 1988/, VUCKO / wilk z Sarajewa 1984/, BEIBEI / lalka z Pekinu 2008/, AMIK / bóbr z Montrealu 1976/ czy Miszka, Zajka i Leopard z Soczi 2014. Dowiedziały się o roli maskotek, które bardzo chętnie kupują sportowcy, kibice, turyści i także o tym , że często przynoszą większy dochód niż sprzedaż biletów.

Maskotki szczególnie uwielbiane przez dzieci są wspaniałą pamiątką z kraju organizatora Igrzysk Olimpijskich. Prezentacja zawierała także pokaz filmów z ceremonii otwarcia i zamknięcia IO z udziałem maskotek ale także filmiki z np. „Głodnymi maskotkami” z innych dyscyplin sportowych. Podsumowaniem prezentacji projektu było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą maskotkę, a nagrody wręczali autorzy projektu/ przed wejściem FILIP wręczył wszystkim dzieciom mini maskotki/.

W konkursie wyróżnienia otrzymali Zosia Stankiewicz, Jakub Wółkiewicz, Natalia Gulbińska, Aleks Ziptowski, Aleksander Włodarczyk, Miłosz Czarnecki, Szymon Zyborowicz, Hania Wiśniewska. Za wspaniałą wiedzę o Igrzyskach Olimpijskich album Soczi 2014 otrzymał Olek Szczypiński, a Przedszkole Nr 5 oficjalną maskotkę Soczi 2014 – Leoparda od opiekuna Klubu Olimpijczyka .

Uczestnicy gromkimi brawami nagrodzili realizatorów projektu i chętnie z zapartym tchem zwiedzali wystawę maskotek. Uczniowie i opiekun dziękują Paniom: Grażynie Rabsztyn i Magdalenie Garlej oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za pomoc.

Opiekun projektu Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn