Czy Jeziorowcy zatrzymają Kraków Kings? – Pod Wawelem nie mamy nic do stracenia

Fot. Kacper Kirklewski/photography

W niedzielę (4 czerwca) o godzinie 14:30, na Stadionie KS Wanda przy ul. Odmogile 1b w Krakowie zostanie rozegrany mecz półfinałowy PLFA I, w którym Kraków Kings podejmą AZS UWM Olsztyn Lakers. Sezon w PLFA I wkracza w decydującą fazę. Po dwa najlepsze zespoły z grup zmierzą się ze sobą w półfinałach.

W jednym z nich zwycięzcy Grupy Południowej, niepokonani Kraków Kings podejmą drugą siłę Grupy Północnej - AZS UWM Olsztyn Lakers. Dla gospodarzy obecne rozgrywki układają się znakomicie. Może nie zawsze wygrywali zdecydowanie, ale najważniejsze, że ostatecznie szala zwycięstwa była po ich stronie. W ten sposób doszli do idealnego bilansu. Nieco gorzej spisywali się ich najbliżsi rywale. Olsztynianie w rundzie zasadniczej ulegli w trzech starciach. Dwukrotnie najlepszej ekipie swojej dywizji - Warsaw Sharks, a raz Rhinos Wyszków, których za to pokonali minimalnie w rewanżu. Niedzielna konfrontacja zdecyduje o tym, kto zmierzy się z triumfatorem spotkania pomiędzy warszawskimi zespołami Rekinów i Dukes.

Jeziorowcy są beniaminkiem na zapleczu Topligi, dlatego też nigdy nie mieli okazji zagrać przeciwko Królom. Osiem spotkań fazy zasadniczej pozwoli jednak dogłębnie przeanalizować słabe i mocne strony przeciwnika. O dalszych losach obu drużyn zdecyduje najbliższy mecz.

- Nastroje w drużynie są bardzo dobre. Zdajemy sobie sprawę, że Lakers to trzecia ofensywa PLFA I. Dużo zależy od obrony, czy będzie w stanie zatrzymać amerykańskiego rozgrywającego rywali. Kluczowa będzie dyspozycja naszego ataku. Koordynatorzy i trenerzy poszczególnych pozycji znaleźli sposób na Jamara Dialsa. Jest bardzo zwinny a do tego potrafi rzucić piłkę na 50-60 jardów, więc musimy naciskać na linię ofensywną, ale jednocześnie zawodnicy występujący na pozycji safety i corner back muszą dobrze odcinać skrzydłowych. Myślę, że damy radę, bo nasza obrona już nie takich rozgrywających powstrzymywała. Otwieramy całkiem nową kartę. Nie jest teraz istotne, jak mało punktów straciliśmy w sezonie zasadniczym. Cały ten dorobek można teraz pogrzebać głupimi błędami - stwierdził Jakub Spałek, defensive back Kraków Kings.

- Jesteśmy w dobrym nastroju, gotowi do gry. Mamy drobne kontuzje, ale to żadna wymówka, bo w każdej drużynie takie są podczas play-offów. Nasi gracze będą gotowi. Niewiele wiemy o rywalach. Mają bilans 8-0 i jest to świetny rezultat. Wnikliwie analizujemy filmy z ich meczów. Jednak niezależnie od tego, jaki dorobek ma zespół, uczę moich zawodników, by szanowali każdego rywala. W fazie play-off świetne jest to, że każdy zaczyna od zera. Co prawda byłoby miło zagrać na własnym boisku dla naszej publiczności, ale futbol to futbol, więc nie ma to takiego znaczenia, gdzie gramy. Musimy być gotowi w każdych warunkach - mówił Jamar Dials, trener Lakers.

To właśnie na Amerykanina Lakers będą liczyć najbardziej. Jest to prawdziwy mózg zespołu, pełniący przecież dwie najistotniejsze role, którym poświęca się niezwykle mocno. Innym zagranicznym filarem jest Brytyjczyk Ashley Richards, grający w defensywie i będący także kopaczem, choć na tej drugiej pozycji oglądany jest zwykle Piotr Gołacki. Nie brakuje też kilku doświadczonych graczy, jak choćby ofensywny liniowy Przemysław Bekier, linebacker Artur Ostrysz czy skrzydłowy Patryk Piechowski. Cała trójka ma rozegrane minimum cztery sezony w PLFA.

W królewskiej ekipie znajdują się jednak jeszcze bardziej doświadczeni futboliści z rozgrywającym Filipem Mościckim i safety Sebastianem Szarkiem na czele. Wielokrotnie swoje atuty pokazali skrzydłowi, których Kings mają sporo, ale najbardziej wyróżnia się Paweł Dzierwa. Zawodników z wieloletnim stażem nie brakuje także w formacji defensywnej, a mowa tu o Robinie Volkmarze czy Maciej Białobrzeskim. Zobaczymy, który skład wyjdzie z tej batalii zwycięsko.

Gospodarz: Kraków Kings (8-0)

Gość: AZS UWM Olsztyn Lakers (5-3)

Data i godzina: 4 czerwca, godz. 14:30

Stadion: Stadion KS Wanda, ul. Odmogile 1b, Kraków

Liga: PLFA I

Bilety: 10 zł (dzieci do 16. roku życia wchodzą bezpłatnie)

Końcowe tabele I ligi po fazie zasadniczej

Grupa Południowa

1. Kraków Kings 8 16 238:67

2. Warsaw Dukes 8 8 206:106

.............................................

3. Silesia Rebels 8 8 117:136

4. Wilki Łódzkie 8 8 170:150

5. Gliwice Lions 8 0 24:296

Grupa Północna

1. Warsaw Sharks 8 16 350:84

2. AZS UWM Olsztyn Lakers 8 10 232:236

................................................

3. Kozły Poznań 8 8 192:214

4. Rhinos Wyszków 8 4 204:300

5. Bydgoszcz Archers 8 2 87:231

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn