Muzeum poszerza zbiory – Konkursy: „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz „Moje sportowe pamiątki”

Fot. archiwum muzeum sportu

W poniedziałek (12 czerwca) w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch konkursów: „Sportowcy Warmii i Mazur” – konkurs multimedialny – IV. edycja oraz „Moje sportowe pamiątki” – X. edycja. Obie inicjatywy prowadzone są konsekwentnie od lat, motywują olsztynian by spojrzeli na sport z innej strony. Efektem materialnym są powiększające się zbiory Muzeum.

Konkursy trwały od stycznia do końca maja 2017 r. W multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur” zwyciężył Tomasz Truszkowski. Przygotował on prezentacje „Sportsmenka Warmii i Mazur – Danuta Wierzbowska. Jest to bardzo ciekawa praca przypominająca historię jednej z najlepszych lekkoatletek naszego województwa.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” udział wzięło dziewięć osób. Włodzimierz Kobus, Maria Barcikowska, Anna Dąbrowska, Ewa i Mirosław Rombalscy, Otton Tuszyński, Wojciech Sabat, Teresa Grodzicka-Szymańska, Zenon Lemański.

Dzięki pamiątkom sportowym, jakie ofiarowali uczestnicy konkursu, muzeum wzbogaciło swoje zbiory o 138 eksponatów. Wszystkie są cenne i stanowią bardzo ważną pozycję w muzeum. Najciekawsze to pamiątki po Eliaszu Bartoszewiczu, Stefanie Grodzickim oraz historia boksera i trenera - Ottona Tuszyńskiego

W dziesięciu edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 101 osób, a muzeum wzbogaciło swoje kolekcje o 730 eksponaty. Wszystkie pamiątki sportowe obejrzeć można w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, które mieści się w HW-S „Urania” przy al. Piłsudskiego 44. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, książki o tematyce sportowej, pamiątkowe dyplomy oraz wejściówki do WCRS Aquasfera. Nagrody ufundował organizator konkursów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn