Sukcesy i nowe doświadczenia "Kamen Open" – Indiaca hitem morąskiej młodzieży

Fot. nadesłane

"Kamen Open" to największy turniej Indiaca w Europie. Odbywa się od 1992 roku i średnio startuje w nim około 60 drużyn. Po ubiegłorocznym sukcesie morąskich drużyn w Mistrzostwach Świata postanowiono spróbować sił w tym najsłynniejszym turnieju. Do Niemiec pojechało drużyn: Było to nowe doświadczenie ponieważ grano sety na czas. O wynikach zespołów z Morąga opowiada Leszek Biernacki.

KRAWCZYK MORĄG

Drużyna wystąpiła w kategorii szkolnej 11-14 lat i po rozegraniu 6 spotkań dotarła do finału, gdzie wygrała z niemieckim zespołem Indiaca Bettendorf. Skład drużyny: Natalia Zarachowicz, Magda Zaborowska, Klaudia Nawra, Iza Kościanek, Emila Nawra, Sebastian Biernacki, Hubert Mazurek.

KACZKAN MORĄG

Najbardziej doświadczona morąska drużyna indiaca /medalista Pucharu Świata w Luksemburgu - 2014 i Estonii - 2016/. W turnieju w związku z małą liczbą uczestniczek w ich wieku zostały dołączone do kategorii open. Po rozegraniu siedmiu bardzo wyrównanych spotkań zostały sklasyfikowane na 8 miejscu w turnieju otwartym oraz na pierwszym w swojej kategorii. Skład drużyny: Aleksandra Ziomek, Ania Gałęza, Olga Stanisławowska, Paulina Terpińska, Patrycja Biernacka, Marta Stanisławowska.

AGROMECH MORĄG

Drużyna chłopców w wieku 15-16 lat, aktualni wicemistrzowie świata z Estonii. Turniej okazał się dla nich niesamowitym wyzwaniem, ponieważ musieli zagrać w kategorii open, a to oznaczało zmierzenie się z przeciwnikami w wieku powyżej 19 lat oraz co ich najbardziej przeraziło, z siatką wiszące 20 cm wyżej. Okazało się, że to nie było dla nich przeszkodą. Byli objawieniem turnieju i wygrali kilka spotkań, a ich zagrania zaskoczyły niejedną drużynę. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 15 miejscu. Skład drużyny: Hubert Mazurek, Szymon Jarczyk, Sebastian Meja, Sebastian Biernacki, Kuba Kowalewski, Piotr Oskierko.

DREWMOT MORĄG

W kategorii mikst Morąg wystawił dwie drużyny. Głównym celem było rozegranie jak najwięcej gier przez wszystkich zawodników i zdobycie doświadczenia. Dzięki takiemu podziałowi udało się zaliczyć każdej drużynie po 6 spotkań. Ostatecznie morąskie teamy zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Skład drużyn: DrewMot 1 - Ola Ziomek, Szymon Jarczyk, Marta Stanisławowska, Kuba Kowalewski, Patrycja Biernacka, Sebastian Biernacki, Ania Gałęza; DrewMot 2 - Iza Kościanek, Paulina Terpińska, Klaudia Nawra, Olga Stanisławowska, Hubert Mazurek, Sebastian Meja, Piotrek Oskierko.

Turniej w Kamen był dla nas bardzo udany. Pojechaliśmy tam po doświadczenie i ogranie z drużynami niemieckimi i luksemburskimi a zajęte miejsca cieszą tym bardziej. Widać , że indiaca w Morągu się rozwija i młodzież robi cały czas postępy, co dobrze wróży przed Pucharem Świata 2018.

Chciałbym bardzo podziękować osobom, dzięki którym ten wyjazd był możliwy - Radosław Sosnowski, Adam Krawczyk, Waldemar Kaczkan, Krzysztof Kowalewski, Dariusz Ziomek, Joanna Kułakowska, Aneta Nawra.- kończy relację Leszek Biernacki

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn