Lato w Muzeum Sportu w Olsztynie (1) – Fascynujące historie

Fot. archiwum muzeum sportu

W dniach od 03 lipca do 14 lipca 2017 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w OlsztynieMuzeum Sportu im. Mariana Rapackiego było organizatorem akcji „Lato w Muzeum Sportu”. Nie zawsze była piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała spędzaniu czasu na powietrzu, poświęconemu rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (było ich niestety dużo) były doskonałą okazją, by odwiedzić Muzeum Sportu

Do muzealnej placówki OSiR w Olsztynie przybyły zorganizowane grupy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Olsztyna (6 grup), półkolonie z ODK „Agora”, NSP Klucz Kętrzyn, Szkoły Podstawowej nr 1 z Olsztyna oraz grupa z Aresztu Śledczego z Olsztyna. Muzeum Sportu odwiedziło także wielu indywidualnych turystów, którzy w tym czasie przebywali w Olsztynie.

Ogółem z muzealnymi eksponatami oraz z historią sportu na Warmii i Mazurach zapoznało się 236 osób. Zaprezentowane zostały filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy czterech konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz filmy animowane o Igrzyskach Olimpijskich. Była okazja, by poznać sylwetki takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Piotr Żurawel, Denis Ambroziak, Joanna Jędrzejczyk czy Danuta Wierzbowska.

Dużo czasu podczas spotkań poświęcono piłce siatkowej, zarówno tej olsztyńskiej (dobre występy Indykpolu AZS w PlusLidze) oraz siatkówce światowej. Niedawno polska drużyna zdobyła Mistrzostwo Świata Juniorów. Wkrótce odbędą się Mistrzostwa Europy, których organizację powierzono Polsce. Te fakty były świetnym pretekstem, by poświecić więcej czasu tej pięknej dyscyplinie sportu.

Odbyły się również konkursy o tematyce sportowej, za które dzieciaki dostawały specjalne nagrody. Hala Widowiskowo-Sportowa „Urania”, gdzie mieści się Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, wkrótce będzie obchodziła swój jubileusz – 40-lecie istnienia. To wspaniała okazja, by pokazać gościom „Uranię od zaplecza”. Czterdziestoletni obiekt jest już prawie muzealny, ale dzięki staraniom pracowników OSiR w Olsztynie jest nadal w pełni sprawny i w bardzo dobrej kondycji. Historia sportowych i nie tylko sportowych imprez, jakie odbyły się w tej hali, budzi ogromny szacunek i tworzy piękną historię. O tym wszystkim dowiedziały się osoby, które w okresie wakacji odwiedziły placówkę.

Większość gości otrzymała od organizatorów akcji gadżety, pamiątki rzeczowne, słodycze oraz zaproszenia-wejściówki do skorzystania z atrakcji obiektów OSiR w Olsztynie – WCR-S Aquasfera czy CRS „Ukiel”. Cieszą wpisy do Księgi pamiątkowej. Zwiedzających zaskoczyło bogactwo zbiorów naszej placówki i atrakcyjność prezentowanych gablot. Warto wspomnieć, że jest to zasługą m.in. olsztynian, którzy przekazują osobiste pamiątki i sprzęt sportowy.

Druga część akcji „Lato w Muzeum Sportu” odbędzie się w dniach 21 – 31 sierpnia 2017 r. Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849

Serdecznie zapraszamy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn