Mała Olimpiada w Złotowie – Mieszkańcy Czerlina mogą być dumni

Fot.e-lubawa.pl

W niedzielę (30.07.2017) na terenie przy Szkole Podstawowej w Złotowie odbył się Festyn Sportowy z udziałem Rad Sołeckich Gminy Lubawa . rywalizacji udział wzięli przedstawiciele 12 sołectw – łącznie ponad 200 zawodników. W punktacji generalnej wygrało Sołectwo Czerlin (196,5 pkt.) przed Rumienicą (183,5 pkt.) oraz Łążynem (176 pkt.). Konkurencje były nietypowe, ale o to chodziło by ruch na powietrzu połączyć z uśmiechem.

Celem imprezy była bowiem integracja i aktywizacja społeczności poszczególnych sołectw, zwiększenie ich aktywności, podniesienie sprawności fizycznej Głównym organizatorem inicjatywy było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie, współorganizatorami Gmina Wiejska Lubawa, Rada Sołecka w Złotowie, Szkoła Podstawowa w Złotowie, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotowie oraz Koło LZS LIDER Złotowo.

dscn3130

Wyniki poszczególnych konkurencji:

RZUT LOTKĄ DO TARCZY (SOŁTYS LUB CZŁONEK RADY SOŁECKIEJ)

1 Czarnecki Benedykt – Omule – 82 pkt.

2 Kasprzycki Wojciech – Rożental – 58 pkt.

3 Kowalkowski Jan – Prątnica – 47 pkt.

KOBIETA TEŻ POTRAFI (JEDNA KOBIETA Z SOŁECTWA)

1 Rytlewska Zuzanna – Łążyn – 36,06 sekund

2Kasprowicz Jadwiga – Gutowo – 36,50 sekund

3 Babska Małgorzata – Omule – 37,96 sekund

PICIE MLEKA PRZEZ SŁOMKĘ NA CZAS (KOBIETA + MĘŻCZYZNA Z SOŁECTWA)

1 Mężydło Marta/Żuchowski Mariusz – Byszwałd – 41,81 sekund

2 Guzowska Anna/Sawicki Jan – Targowisko – 42,56 sekund

3 Gruźlewska Grażyna/Wiśniewski Bartosz – Szczepankowo – 44,38 sekund

RZUT LOTKĄ DO TARCZY + STRZAŁ NA BRAMKĘ (KOBIETA Z SOŁECTWA)

1 Krajewska Agnieszka – Rumienica – 94 pkt.

2 Łabacka Barbara – Prątnica – 89 pkt.

3 Golder Patrycja – Czerlin – 72 pkt.

MĘŻCZYZNA TEŻ POTRAFI (MĘŻCZYZNA Z SOŁECTWA)

1 Krotowski Karol – Fijewo – 110 obrotów skakanki

2 Golder Przemysław – Czerlin – 103 obrotów skakanki

3 Depczyński Zbigniew – Złotowo – 99 obrotów skakanki

KONKURECJA RODZINNA (RODZINA – DZIECKO do 13 LAT, MATKA, OJCIEC)

1 Dzięgielewscy (Filip, Grażyna, Piotr) – Rumienica – 39,43 sekund

2 Krajewscy (Juliusz, Irena, Andrzej) – Łążyn – 42,07 sekund

3 Pruchniewscy (Jakub, Magdalena, Mariusz) – Prątnica – 43,65 sekund

WYCISKANIE ODWAŻNIKA (MĘŻCZYZNA Z SOŁECTWA)

1 Zieliński Rafał – Gutowo – 62 powtórzenia

2 Janicki Łukasz – Złotowo – 58 powtórzeń

3 Śliwiński Stanisław – Rożental – 40 powtórzeń

RZUT JAJKIEM NA PATELNIĘ (KOBIETA + MĘŻCZYZNA Z SOŁECTWA)

1 Tomaszewska Małgorzata/Tomaszewski Mirosław – Byszwałd

2 Knopp Magdalena/Chorzelewski Cezary – Rumienica

3 Dembowska Małgorzata/Krajewski Sławomir – Łążyn BIEG NA NARTACH (DWIE KOBIETY + DWÓCH MĘŻCZYZN Z SOŁECTWA)

1Czerlin

2 Rumienica

3 Łążyn

PRZECIĄGANIE LINY (DWIE KOBIETY + TRZECH MĘŻCZYZN Z SOŁECTWA)

1 Prątnica

2 Czerlin

3 Szczepankowo

dscn3126

KLASYFIKACJA GENERALNA SOŁECTW:

1 Czerlin - 196,5 pkt.

2Rumienica - 183,5 pkt.

3 Łążyn - 176 pkt.

4 Prątnica - 166 pkt.

5 Gutowo - 164,5 pkt.

6 Rożental - 159,5 pkt.

7 Szczepankowo - 154,5 pkt.

8 Złotowo - 145,5 pkt.

9 Omule - 141 pkt.

10 Byszwałd - 139 pkt.

11 Targowisko - 127 pkt.

12 Fijewo - 111,5 pkt.

Zawodnicy za zajęcie miejsc I – III w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale, przedstawiciele sołectw z miejsc I – XII puchary i dyplomy. Wręczenia nagród dokonali Marian Licznerski – v-ce wójt Gminy Lubawa, ks. Karol Schmidt – proboszcz Parafii Złotowo, Justyna Kwiatkowska – dyrektor SP Złotowo, Jan Licznerski – radny Gminy Lubawa oraz Benedykt Czarnecki – przewodniczący GZ LZS w Lubawie.

Zawody podsumował Marian Licznerski. Nad sprawnym przeprowadzeniem imprezy czuwali: Benedykt Czarnecki, Edward Balewski, Dariusz Liberacki, Marcin Bielicki, Łukasz Berent oraz Rafał Laskowski. W trakcie trwania zawodów uczestnicy otrzymali posiłek z grilla.

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie dziękuje serdecznie sołtysom oraz mieszkańcom za sportową rywalizację oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Złotowa za zorganizowanie Kawiarenki.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn