5 sierpnia Wake GP 2017 na Kanale Giżyckim – Nocny debiut zawodów wakesurfowych

Fot. nadesłane

W najbliższą sobotę (5 sierpnia) na Kanale Giżyckim odbędą się pierwsze w Polsce, nocne zawody wakesurfowe WakeGP 2017 pod hasłem „Ambilight Day&Night”. O główne nagrody zawalczą zawodnicy z Polski, Czech, Łotwy, Francji, Szwajcarii i Rosji. Wśród nich Gosia Strojek, zdolna projektantka młodego pokolenia oraz wzięty grafik,Aleksander Lange – czołowi polscy zawodnicy w wakesurfie i zwycięzcy zeszłorocznej edycji Wake GP.

Wakesurf to sport bardzo podobny do tradycyjnego surfingu uprawianego na morskich czy oceanicznych falach. Różnicą jest właśnie fala, na której płynie zawodnik, i która tu jest generowana przez łódź poruszającą się z prędkością ok 16 km/h. Wakesurfer początkowo ciągnięty jest na linie za łodzią, a następnie wykorzystuje wytworzoną przez nią falę by utrzymać się na wodzie i płynąć naprzód. Brak oceanicznych fal wdzierających się na kalifornijskie plaże przestaje być zatem problemem. Wystarczy odpowiednia łódź, nieco odwagi i odrobina zapału do odkrywania nowych, wodnych przyjemności.

we11

Dzięki specjalnie skonstruowanym łodziom motorowym produkowanym przez MasterCraft możemy zapewnić fale idealne do surfowania niemal na każdym akwenie. Wakesurf to dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność, dlatego organizując te zawody szukaliśmy formuły, która uczyni je wyjątkowymi.

Nawiązanie współpracy z producentem telewizorów Philips z systemem Ambilight, zainspirowało nas do stworzenia imprezy nocnej, której oprawą będzie wyjątkowe oświetlenie. Podkreśli to, w niespotykany dotąd sposób, wyczyny sportowców i zapewni niezapomniane wrażenia wizualne. Na kibiców czekają najlepsze sportowe emocje w wakacyjnej atmosferze, dobra zabawa, widowiskowe akrobacje i tricki w wykonaniu mistrzów wakesurfu – powiedział Mariusz Gajewski z MasterCraft Poland.

20 zawodników zawalczy o miejsce na podium i nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych. Impreza Ambilight Day&Night rozpocznie się o godzinie 22:00.

we12

Harmonogram:

22:00 – 00:00 – Eliminacje (20 zawodników,10 kobiet i 10 mężczyzn)

00:00 – 00:30 – Pokaz flyboard; przerwa techniczna

00:30 – 02:00 – Finały (8 zawodników – 4 kobiety, 4 mężczyzn)

02:30 –Wręczenie nagród

Patronat honorowy nad zawodami objęło miasto Giżycko. W gronie partnerów i sponsorów znaleźli się: Philips TV, Jaguar, Land-Rover, Żołądkowa Gorzka, Chłodnik, Lokales.

www: http://www.wakegp.com/

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/447607922292007/

we13

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn