Lato w Muzeum Sportu (II) – Lekarstwo na niepogodę

Fot. archiwum muzeum sportu

Nie zawsze jest piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (oby było ich jak najmniej) to doskonała okazja, by odwiedzić Muzeum Sportu . Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście, Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje II etap zajęć - „Lato w Muzeum Sportu”, który odbędzie się od 21 do 31 sierpnia br.

Pierwszy etap akcji odbył się w dniach 3 – 14 lipca 2017 r. Jego celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko- mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami. Zaprezentowane będą najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki X. edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody niespodzianki. Podczas spotkań będzie można porozmawiać o aktualnych wydarzeniach sportowych.

Wkrótce m.in. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w naszym kraju. W kadrze Polski znalazł się zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn – Jakub Kochanowski. Uczestnikom zajęć zaprezentowane zostaną filmy o tematycesportowej, które nadesłali uczestnicy I. II. III oraz IV. edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”. Zapoznać się będzie można z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Piotr Żurawel czy Danuta Wierzbowska.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849

Serdecznie zapraszamy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn