Mistrzowie trzech generacji z wizytą u Marszałka – Takich ambasadorów nam zazdroszczą...

Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin częśto spotyka się ze sportowcami, którzy dzieki sukcesom promuja region w kraju i zagranicą. W poniedziałek (4 września) Urząd Marszałkowski odwiedzili: złoty medalista ostatnich World Games we Wrocławiu w ju jitsu Tomasz Szewczak, mistrz Polski w motocrossie w klasie MX125 Czarek Lewko i młody mistrz Polski w taekwondo i kick-boxingu, Marsel Castalano.

Grono było wyjatkowe, bowiem, każdy z zaproszonych gości jest przedstawicielem innej generacji. Pan Tomasz to wzór trwającej ponad 20 lat kariery, obfitującej w medalowe osiągnięcia najpierw w judo, później w ju jitsu. To zawodnik najwyższej klasy, który potrafi trzymać doskonałą dyspozycję, uprawiając swoją dyscyplinę w czasie wolnym od pracy.

ma2

Z kolei Cezary Lewko jest świetnie zapowiadającym się motocrossowcem, który spełnił oczekiwania kibiców olsztyńskich, zdobywając w pięknym stylu tytuł mistrza kraju. Kiedyś , gdy byliśmy w sportach motorowych krezusem, może nie wywarłoby to takiego wrażenia, ale w ostatnich latach trudno było nam nawiązać walkę z potentatami, a tu wyrósł nam taki rodzynek.

ma4

Z kolei niespełna 10- letni wojownik z Egidy (Barczewo) może pochwalić się już osiągnięciami znamionującymi nieprzeciętny talent. Zdążył zostać wielokrotnym mistrzem Polski w taekwondo i kick boxingu, a klasę potwierdził srebrnym medalem mistrzostw świata (w układach tradycyjnych). Jego kariera rozwija się rewelacyjnie.

ma1

Marszałek poznał bliżej zawodników i ich opiekunów, z dużym zainteresowaniem słuchał ich wrażeń ze sportowych aren, zdając sobie sprawę, co podkreślił, że osiągnięcia tak wysokiego poziomu jest efektem nie tylko talentu i pasji, ale przede wszystkim ciężkiej pracy na treningach. Wszyscy rozstali się z przekonaniem, że niebawem dojdzie do następnego spotkania po kolejnym sukcesie w wielkiej imprezie.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn