XI. Edycja Konkursu „Moje Sportowe Pamiątki ” – Warto pokazać to wszystkim

Fot. archiwum muzeum sportu

Ruszyła XI. edycja konkursu eksponatów o tematyce sportowej, na które do 30 kwietnia 2018 r. oczekuje Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Organizatorami konkursu „Moje sportowe pamiątki” jest: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W poprzednich dziesięciu edycjach konkursu wzięło udział 99 osób. Olsztyńskie Muzeum Sportu wzbogaciło się o 730 eksponaty sportowe.

Wszystkie pamiątki można podziwiać w siedzibie muzeum, mieszczącego się w Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” (II piętro). Celem konkursów jest zainspirowanie mieszkańców Olsztyna oraz Warmii i Mazur do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą nasze zbiory.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” może wziąć udział każdy, kto przekaże do muzeum pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów, stowarzyszeń. Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu do 30 kwietnia 2018 r. Uczestnikom konkursu organizatorzy przygotowali nagrody w postaci książek o tematyce sportowej i wydawnictw albumowych. Przewidziane są również nagrody niespodzianki.

Bliższych informacji o konkursie można zasięgnąć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 44, tel. 89 533-17-47, 519566849, a także na stronie internetowej gdzie znajduje się regulamin konkursu www.osir.olsztyn.pl

Na zdjęciu: Włodzimierz Kobus oraz Otton Tuszyński. Przekazali w X. edycji konkursu w 2017 r. największą liczbę pamiątek sportowych.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn