Podczas ferii Muzeum Sportu ze szczególną ofertą – Igrzyska i wielkie wydarzenia

Fot. archiwum muzeum sportu

Z myślą o młodych mieszkańcach regionu Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Ferie w Muzeum Sportu”, które odbędą się w dniach od 22 stycznia do 04 lutego 2018 r. w godzinach 9.00-14.00. Ich celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Rok 2018 to przede wszystkim XXIII. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongchangu w Korei Południowej, XXI. finały Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn (Bułgaria, Włochy), gdzie Polacy bronić będą mistrzowskiego tytułu.

Podczas spotkań w muzeum młodzież będzie miała okazję bliżej poznać historię, regulaminy i zasady rozgrywek w/w mistrzostw. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody – niespodzianki. Uczestnikom spotkań zostaną zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”, a także nowe eksponaty, o które wzbogaciło się muzeum w ubiegłym roku.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519566849, 601741937. Zapraszamy również osoby indywidualne do zwiedzania naszego muzeum.

Na zdjęciu jedna z grup, która odwiedziła podczas ferii Muzeum Sportu w 2017 r. Wówczas placówkę odwiedziło 12 grup zorganizowanych (255 osób) oraz 22 indywidualnych turystów. (arch. Muzeum Sportu)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn