Gala Mistrzów Sportu w Węgorzewie – Wspaniały klimat z rodzynkami, którymi warto sie pochwalić

Fot. Anna Styrańczak BP/UM

Społeczność sportowa Węgorzewa uczestniczyła w środę (7 lutego) w dorocznej Gali, podczas której uhonorowano wyróżniających się sportowców, oddanych sprawie trenerów i działaczy. Dzięki nim o węgorzewskim sporcie głośno nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Urocza miejscowość na skraju regionu wykorzystuje swe naturalne położenie i jest organizatorem wielu imprez masowych.

Podczas uroczystości przyznano tytuły w kilku kategoriach. Sportsmenką Roku 2017 (w kategorii młodzież) została lekkoatletkę Klaudia Nazarowicz, bardzo utalentowana wieloboistka, która już w tej chwili reprezentuje Polskę w meczach międzypaństwowych i imprezach najwyższej rangi. Tytuł Sportowca Roku 2017 wśród dorosłych otrzymał żeglarz Sebastian Kalafarski, który jako senior reprezentuje klub spoza regionu, ale nadal ma ścisły związek ze swoim rodzinnym miastem. Drużyną Roku 2017 to piłkarska ekipa żaków CWKS-u Vęgoria Węgorzewo, natomiast Trenerem Roku 2017 wybrano Krystiana Palucha, szkoleniowca węgorzewskich lekkoatletów. W nowej kategorii promującej dokonania kobiet w sporcie zwyciężyła Monika Kułakowska – mieszkanka Pozezdrza (reprezentuje MKS Medyk Giżycko) a argumentami były: siła, determinacja, łamanie stereotypu słabej płci i udowadnianie, że miejsce kobiet jest wszędzie

W przerywnikach artystycznych wystąpiły Nina Woynarowska Marta Sikorska oraz kabaret BiS z węgorzewskiego Liceum Ogólnokształcącego

Kandydatury na Mistrzów Sportu 2015 oceniała komisja konkursowa w składzie: Mariusz Niedziółka, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, Barbara Dawcewicz, pełnomocniczka starosty węgorzewskiego ds. sportu (oboje prowadzili Galę) oraz węgorzewski radny miejski i wieloletni działacz sportowy Zbigniew Kozłowski

W gali udział wzięli przedstawiciele samorządu (wśród nich burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk), reprezentanci służb mundurowych, zaprzyjaźnionych instytucji, rodziny i bliscy sportowców

Źródło wegorzewo.pl

Fot. Anna Styrańczak BP/UM

Lista Laureatów

SPORTOWCY MŁODZIEŻOWI

Szymon Jóźwiak lekkoatleta Halowy Mistrz Polski Juniorów w pchnięciu kulą w Toruniu (drugi halowy rezultat w świecie, kula 5 kg); Halowy Mistrz Województwa w pchnięciu kulą

Izabela Mendyk lekkoatletka V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w rzucie dyskiem w Toruniu; Wicemistrzyni Polski Juniorek LZS w rzucie dyskiem w Pile; II miejsce w ogólnopolskich igrzyskach LZS w Spale; Mistrzyni Województwa Juniorek w rzucie dyskiem; wicemistrzyni Województwa LZS w pchnięciu kulą

Klaudia Nazarowicz lekkoatletka Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w siedmioboju (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Warszawie); Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych LZS w skoku w dal w Pile i Ogólnopolskich Igrzysk w Spale; Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych LZS w biegu na 100 m przez plotki w Pile i Spale; ośmiokrotna Mistrzyni Województwa w skoku w dal, wzwyż, w biegu na 100 m przez plotki i w pchnięciu kulą; dwukrotna Halowa Mistrzyni Województwa w pchnięciu kulą oraz skoku wzwyż; reprezentantka kadry narodowej juniorek młodszych w meczu wielobojowym w Madrycie

Marcin Tokarz lekkoatleta III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Spale w biegu na 400 i 200 m

Kornelia Trościanko lekkoatletka Mistrzyni Województwa Młodziczek w biegu na 1000 m; Wicemistrzyni Województwa LZS w biegu na 600 m; zawodniczka kadry województwa młodziczek

Iwona Denes lekkoatletka III miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS w skoku w dal

Oliwia Drożyner lekkoatletka III miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodziczek WMZLA w pchnięciu kulą

Oliwia Skłodowska lekkoatletka III miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodziczek WMZLA w rzucie oszczepem

Krystian Denes lekkoatleta III miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS w skoku w dal

Jakub Jodko kajakarz III miejsce w Mistrzostwach LZS w Białymstoku K1-500 m; III miejsce w Mistrzostwach LZS w Białymstoku K2-500 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Michał Matwiejczyk kajakarz II miejsce w Mistrzostwach LZS w Białymstoku K1-500 m; K2-500 m; II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Mrągowie K1-200 m; VII miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski (długodystansowe) w Augustowie K1-2000 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Jakub Mińczuk kajakarz II miejsce w Mistrzostwa Polski LZS w Białymstoku K2-500 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Zuzanna Wojciechowska kajakarka VII miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białymstoku K1-2000 m; I miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku K1-500 m; III miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie K1-2000 m; I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w Mrągowie K1-200 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Stanisław Wałach kajakarz II miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku K1-500 m juniorów młodszych i K2-500 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Jakub Wojciechowski kajakarz II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy C1-500 m juniorów młodszych; III miejsce C1-1000 m juniorów młodszych; IV miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Gorzowie Wlkp. C1-12 km juniorów młodszych; VIII miejsce w Pucharze Nadziei Olimpijskich w Racicach (Czechy) C2-500 m, IV miejsce C2-200 m, IV miejsce C4-500 m, V miejsce C4-200 m; I miejsce w Międzynarodowych Regatach Kajakowych Juniorów w Piestanach (Słowacja) C2-10000 m, I miejsce C2-500 m, I miejsce C2-200 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Michał Szram kajakarz III miejsce w Międzynarodowch Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Gorzowie Wlkp. K1-21 km juniorów; IV miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w Bydgoszczy K1-500 m (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Tymoteusz Głuch kajakarz IV miejsce w Ogolnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży C2-500 m juniorów młodszych; IV miejsce C2-5000 m juniorów młodszych; III miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie C2-10000 m juniorów młodszych; III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w Mrągowie C1-200 m juniorów młodszych; I miejsce C2-200 m juniorów młodszych; II miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku C1-500 m juniorów młodszych; I miejsce C2-500 m juniorów młodszych (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Bartosz Walnicki kajakarz III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w Białymstoku C1-500 m juniorów młodszych; IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy C1-1000 m juniorów młodszych, XI miejsce C1-5000 m; IV miejsce w Mistrzostwach Woejwódzkich w Mrągowie C1-200 m juniorów młodszych (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Patryk Szram kajakarz V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy C2-500 m juniorów młodszych; IV miejsce C2-5000 m juniorów młodszych; III miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie C2-10000 m juniorów młodszych; II miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w Mrągowie C1-200 m juniorów młodszych (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Julia Balewicz siatkarka II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w piłce siatkowej w Malborku w drużynie Atom Tref Malbork; Mistrzostwo Województwa Pomorskiego Juniorek w piłce siatkowej (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, UKS Orzeł Malbork, Atom Trefl Sopot)

Zuzanna Wiśniewska karateczka I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku; II miejsce w Turnieju Karate w Ciechanowie; III miejsce w Turnieju Karate Kyokushin w Giżycku; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Bartoszycach; II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Zambrowie (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Karina Kuprewicz karateczka I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w Ełku; I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Zambrowie; I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku; III miejsce w Turnieju Karate w Giżycku; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kuokushin w Broku (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Maksymilian Husar karateka I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Zambrowie; I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku; I m-ce w Turnieju Karate w Giżycku; I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazury CUP w Ostródzie; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Bartoszycach (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Franciszek Wasiak karateka I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku; II miejsce w V Turnieju Karate w Giżycku; III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushoin IKO Mazury CUP w Ostródzie; III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w Ełku (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Katarzyna Latosińska karateczka I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazury CUP w Ostródzie; II miejsce w V Turnieju Karate w Giżycku; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Bartoszycach; III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Zambrowie (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Radosław Latosiński karateka III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Zambrowie; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Bartoszycach; III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Damian Kurpiewski karateka III miejsce w Turnieju Karate w Giżycku; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Bartoszycach; III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Zambrowie (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Monika Kułakowska pływaczka I miejsce 50 m stylem dowolnym, I miejsce 50 m stylem klasycznym, I miejsce 100 m stylem zmiennym, I miejsce 100 m stylem klasycznym podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego OZP w Olsztynie

Alicja Kulinek tenisistka III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich ZTS w Ostródzie grze podwójnej, III miejsce – w grze drużynowej, III miejsce – w grze mieszanej; IV miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Ostródzie w grze drużynowej

Karolina Waraksa tenisistka III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich ZTS w Ostródzie grze podwójnej, III miejsce – w grze drużynowej; IV miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Ostródzie w grze drużynowej

Patryk Szczygieł speed-ball V miejsce w Mistrzostwach Polski w Speed-Ball w Krakowie

z44690039

SPORTOWCY DOROŚLI

Marek Makowski biegacz I miejsce w Zagrebackim Maratonie w Zagrzebiu (Chorwacja); II miejsce w Mistrzostwach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Półmaratonie w Bydgoszczy; III miejsce w Mistrzostwach Wojska Polskiego w Półmaratonie w Zielonej Górze

Kamila Czerwińska zapaśniczka II miejsce w Turnieju Zpaśniczym w Krasniku, III miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale

Dorota Kozakiewicz kajakarka II miejsce C2-500 m i III miejsce w C1-200 m w Mistrzostwach Polski w Poznaniu; III miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie C1-10000 m seniorek; II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Gorzowie Wlkp. C2-22,5 km seniorek (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Katarzyna Kozakiewicz kajakarka III miejsce w C1-22,5 km i II w C2-22,5 km seniorek w Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Gorzowie Wlkp.; II miejsce w Mistrzostwach Polski w Poznaniu C2-500 m; VIII miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy C1-200 m; IV miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie C1-10000 m seniorek (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Daniel Maliszewski piłkarz kapitan drużyny seniorów CWKS-u Vęgoria Węgorzewo, najlepszy strzelec ostatnich lat, I miejsce w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego w reprezentacji 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Stanisław Klein piłkarz weteran drużyny seniorów CWKS-u Vęgoria Węgorzewo. Od wiosny 2017 r. trener drużyny w lidze okręgowej. I miejsce w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego w reprezentacji 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

Adrian Heiducki MMA Mistrz Dywizji podczas Mistrzostw Walk w Bliskim Kontakcie o Puchar Dowódcy 15. GBZ w Giżycku, zawodnik CWKS-u Vęgoria Węgorzewo (MMA Fight Club Węgorzewo)

Sebastian Kalafarski żeglarz członek polskiej kadry narodowej w klasie Finn; młodzieżowy Mistrz Polski w klasie Finn w Górkach Zachodnich; IV miejsce w Sprinterskich Mistrzostwach Polski w kategorii Finn wśród seniorów; XVI miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Silver Cup na Balatonie

z44690048

DRUŻYNY

brydż sportowy Krzysztof Pękała, Andrzej Czumaj, Zdzisław Godlewski, Marian Grzyb, Eugeniusz Haśko, Janusz Kowalówka, Dariusz Nowak, Wiesław Pietrzak, Zenon Wawer VIII miejsce w I lidze (WCK Vęgoria Węgorzewo)

lekka atletyka (gimnazjum) Gabriela Gruca, Weronika Myszczyńska, Aleksandra Wyrzykowska, Oliwia Skłodowska, Małgorzata Stankiewicz, Amelia Załuska, Kornelia Trościanko, Kamila Sojka, Anna Hołoweńko, Klaudia Bykowska, Oliwia Drożyner, Agnieszka Sojka, Wiktoria Garwadzka, Oktawia Kozłowska II miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Pasłęku

piłka nożna (żaki CWKS-u Vegoria Węgorzewo) Adrian Gaiński, Wojciech Jankojć, Ksawery Solarczyk, Jakub Gąsiorowski, Maciej Stańko, Julek Gierkowski, Antoni Demski, Tomasz Walaszczyk, Bartosz Bondziul, Franciszek Wasiak, Szymon Łukaszewicz II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Mikołajkowy w Piłce Nożnej w Jezioranach; II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Wydminach; I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Winter Cup w Olecku; II miejsce w Ogólnokrajowym Turnieju MOSP Cup w Białymstoku

piłka siatkowa Maja Skupień, Gabriela Demska IV miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich PZPS Kinder-Sport w minisiatkówce dwójek w Olsztynie

tenis ziemny (szkoła podstawowa, klasy I-III) Maciej Kujawski, Kacper Sulewski, Aleksandra Wałach I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Tenisie Ziemnym

tenis ziemny (szkoła podstawowa, klasy IV-VI) Mateusz Pabich, Łukasz Bacewicz I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Tenisie Ziemnym

tenis ziemny (szkoła podstawowa, klasy IV-VI) Emilia Wałach, Magdalena Banasiewicz I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Tenisie Ziemnym

tenis ziemny (gimnazjum) Wiktoria Banasiewicz, Aleksandra Wyrzykowska, Klaudia Bykowska I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Tenisie Ziemnym

tenis ziemny (gimnazjum) Mateusz Trzasko, Kamil Ślifirski, Jan Kujawski I miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich SZS w Tenisie Ziemnym

z44690059

TRENERZY

Krystian Paluch lekka atletyka

Mirosław Mikołajewicz kajakarstwo (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Dariusz Balewicz piłka siatkowa (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)

Krzysztof Kuprewicz karate (Węgorzewski Klub Karate Kyokushin)

Zbigniew Karwat tenis ziemny

Andrzej Wysocki MMA inicjator i rganizator Fight for Victory Węgorzewo (CWKS Vęgoria Węgorzewo, MMA Fight Club Węgorzewo)

Władysław Żygadło szachy (CWKS Vęgoria Węgorzewo)

Robert Kun piłka nożna (CWKS Vęgoria Węgorzewo)

Andrzej Kumor piłka nożna (CWKS Vęgoria Węgorzewo)

Piotr Lewko tenis stołowy

Zbigniew Wacławski tenis ziemny

z44690068

DZIAŁACZE

Wiesław Pietrzak członek drużyny brydżowej w Węgorzewie, organizator Mityngu Brydża Sportowego o Błękitną Wstęgę Wielkich Jezior Mazurskich

Tadeusz Ciborski prezes Cywilno-Wojskowego Klubu Sportowego Vęgoria Węgorzewo, organizator Fight for Victory Węgorzewo 2018

Zygmunt Wierzchowski prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Koszałek Opałek Węgorzewo

Paweł Kraśniewski nauczyciel w ZSO, organizator powiatowych zawodów strzeleckich

PASJONACI SPORTU

Dariusz i Jolanta Grabikowscy przedsiębiorcy (Inex sp. j.), sponsorzy główni CWKS-u Vęgoria Węgorzewo, sponsorzy Półmaratonu Węgorza

Andrzej Zagórny prezes Stowarzyszenia Święcajty Promocji i Rozwoju Sołectwa Ogonki, z ramienia którego wspiera m.in. Półmaraton Węgorza (i biorze w nim udział)

Krystyna Sokołowska-Łąka brydżystka, prowadzi dokumentację sekcji brydża sportowego WCK Vęgorii Węgorzewo

Grażyna Ćwiek brydżystka, prowadzi dokumentację sekcji brydża sportowego WCK Vęgorii Węgorzewo

Olgierd Jurgielewicz brydżysta, współorganizator (przygotowanie techniczne) turniejów brydża sportowego WCK Vęgorii Węgorzewo

Jerzy Raćkoś brydżysta, główny sędzia turniejów brydża sportowego WCK Vęgorii Węgorzewo

Andrzej Liminowicz kajakarz UKS-u Koszałek Opałek Węgorzewo (masters), darczyńca na rzecz klubu

Krzysztof Sauter prezes stowarzyszenia Elovego E-Sports, organizator Elovego E-Sports Cup w Węgorzewie, organizator turnieju League of Legends Cup, organizator wyjazdów dla młodzieży na Intel Extreme Masters World Championship w Katowicach

Zdzisław Brzozowski prezes Ludowego Klubu Sportowego Amators Pozezdrze, animator sportu i wolontariatu, instruktor piłki nożnej i bocce

Dariusz Dudziński działacz sportowy w gminie Pozezdrze, instruktor tenisa stołowego i ziemnego

Robert Jarosz nauczyciel wychowania fizycznego, organizator lekcji wuefu na wodzie (żeglarstwo), na lodzie (bojery) i na stokach (narciarstwo)

Anna Komoń prowadzi ośrodek jeździecki w Harszu w gminie Pozezdrze, trenuje dzieci, młodzież i dorosłych (prowadzi także zajęcia dla osób niepełnosprawnych), instruktorka hipoterapii

płk dypl. Jacek Wera dowódca 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, darczyńca i wsparcie organizacyjne węgorzewskich wydarzeń sportowych

Aleksander Iwaniuk kierownik Klubu 11. MPA w Węgorzewie, organizator rodzinnych rajdów rowerowych, zawodów wędkarskich, regionalnych zawodów sprawnościowych dla młodzieży, turniejów brydża sportowego oraz turniejów szachowych

z44690073

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn