„Festyn sportowy na torze Kalbar” Elbląg 2018 – Skorzystaj z każdej minuty...

Fot. MOSiR Elbląg

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza wszystkich mieszkańców na „Festyn sportowy na torze Kalbar”. Impreza skierowana jest nie tylko do najmłodszych, ale całych rodzin i odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 maja, w godz. 10:00-18:00. To doskonała okazja, by spędzić ostatnie godziny majówki. W programie znalazły się gry i zabawy na torze oraz konkurencje sportowe na boiskach wewnątrz toru.

- Adresatami naszego sportowego festynu są przede wszystkim najmłodsi, choć mocno liczymy na udział całych rodzin - informuje Janusz Pająk z elbląskiego MOSiR-u. - Chcemy w ten sposób promować zdrowy styl życia, kształtować nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrować rodziny i zachęcać rodziców do czynnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

W programie znalazło się wiele atrakcji sportowych, tak więc na pewno nikt nie powinien się nudzić. Program festynu został tak opracowany, by każdy kto tego dnia odwiedzi tor Kalbar, znalazł coś dla siebie. Gry i zabawy dla całych rodzin odbędą się zarówno na torze jak i boiskach znajdujących się wewnątrz toru. Miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli uczestniczyć w zajęciach i zabawach przygotowanych przez trenerkę łyżwiarstwa Ewelinę Przeworską. Wszyscy chętni, którzy chcą skorzystać z atrakcji na torze, muszą we własnym zakresie zabezpieczyć się w kaski i wrotki. Swoje umiejętności zaprezentują także dzieci z UKS Szóstka Elbląg, specjalizujące się w jeździe figurowej (w godz. 12:00- 14:00) oraz młodzi hokeiści z UKS Wikingowie Elbląg.

Natomiast na boiskach wewnątrz toru zagoszczą gry zespołowe. Do uprawiania siatkówki zaproszą młodzi adepci z Integracyjnego Klubu Sportowego Atak, a o formę strzelecką przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji zadbają adepci piłki nożnej z elbląskich klubów Olimpia i Concordia. Na fanów basketu czekać będzie za to boisko do koszykówki. Każdy będzie mógł także spróbować swoich sił w tenisie ziemnym pod okiem instruktora ze Szkoły Tenisa Score. Zajęcia odbędą się od godz. 12:00 do 14:00. Później z kortów będzie można korzystać indywidualnie.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn