W Muzeum Sportu z dwóch konkursów „wypalił” tylko jeden – Nowe eksponaty wzbogaciły kolekcję.

Fot. archiwum muzeum sportu

W środę (6 czerwca) w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: „Sportowcy Warmii i Mazur” – konkurs multimedialny – V. edycja i „Moje sportowe pamiątki” – XI. edycja konkursu. Realizacja projektów trwała od stycznia do końca maja 2018 roku.

Niestety, z powodu braku zgłoszeń (nie napłynęły do organizatorów żadne prace) konkurs „Sportowcy Warmii i Mazur” nie odbył się. W konkursie „Moje sportowe pamiątki” udział wzięło jedenaście osób. Swoimi pamiątkami z muzeum podzielili się: Włodzimierz Kobus, Maria Barcikowska, Janusz Górski, Zdzisław Majchrowicz, Zdzisław Czaplicki, Janina Ostrowska, Arkadiusz Paturej, Krystyna Rogoziewicz, Tomasz Waszczuk, Krzysztof Domin i Marek Kotulski.

Dzięki pamiątkom sportowym, jakie ofiarowali uczestnicy konkursu, placówka wzbogaciła swoje zbiory o 402 eksponaty. Tegoroczna edycja jest niewątpliwie rekordowa. Nigdy w latach poprzednich nie wpłynęło tyle pamiątek sportowych, jak w roku bieżącym. Wszystkie są bardzo ważne, ale kilka zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Zdzisław Majchrowicz przekazał większość pamiątek z przebiegu swojej kariery zawodniczej oraz trenerskiej. Znalazły się także materiały programowe PZLA, historia klubu Gwardia Olsztyn – jej sekcji lekkoatletycznej. Krzysztof Domin – olsztynianin z urodzenia a obecnie mieszkaniec Trójmiasta, jest mistrzem oraz reprezentantem Polski w curlingu. Dzięki niemu do muzeum trafiły pamiątki związane z tą dyscypliną sportu, która jak na razie w Olsztynie jest kompletnie nieznana. Arkadiusz Paturej dostarczył na konkurs bardzo cenne pamiątki. Są to repliki medali olimpijskich Aleksego Antkiewicza – brązowy z Londynu (1948) (jedyny dla reprezentacji Polski) oraz srebrny z Helsinek 1952.

W jedenastu edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 112 osób, a muzeum wzbogaciło swoje kolekcje o 1132 eksponaty. Uczestnicy imprezy otrzymali od organizatora – Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie – pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, książki oraz wejściówki do Aquasfery. Wręczyli je z-ca dyrektora OSiR w Olsztynie – Mirosław Jabłoński oraz kierownik działu sportu – Marek Makowski.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn