Lato w Muzeum Sportu w Olsztynie – Recepta na pochmurne dni

Fot. archiwum muzeum sportu

Nie zawsze jest piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (oby było ich jak najmniej) to doskonała okazja, by odwiedzić Muzeum Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście, Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Lato w Muzeum Sportu”.

Zaplanowano je od 25 czerwca do 13 lipca oraz od 20 do 31 sierpnia 2018 r. Ich celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią igrzysk, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami. Zaprezentowane będą najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki XI. edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są atrakcyjne upominki oraz nagrody-niespodzianki. Podczas wakacji w Rosji odbywać się będą XXI. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W turnieju tym wystąpi również reprezentacja Polski. Będzie to wspaniała okazja, by przybliżyć tę dyscyplinę sportu osobom odwiedzającym naszą placówkę.

tt7

W roku bieżącym HW-S URANIA – miejsce gdzie znajduje się muzeum – obchodzi 40-lecie istnienia. Podczas wizyt można będzie poznać bogatą historię imprez, jakie odbyły się w tym największym sportowym obiekcie naszego województwa. Uczestnikom zajęć zaprezentowane zostaną filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy czterech konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur”. Zapoznać się będzie można z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Piotr Żurawel czy Danuta Wierzbowska.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849

Serdecznie zapraszamy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn