Bilans OOM Śląskie 2018 – Niewesołe wieści

Przez kilka tygodni trwała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Śląskie 2018. To zawsze możliwość porównania potencjału sportowego w poszczególnych województwach. Na tym tle Warmia i Mazury nie wyglądaj najlepiej. W punktacji województw zajęliśmy 12 miejsce, medalowej – 13. Z klubów (sklasyfikowano ponad tysiąc) najwyżej znalazł się MTB Kormoran Olsztyn na 21 pozycji.

Klasyfikacja województw (punktowa)

1 mazowieckie 2072.45

2 wielkopolskie 1751.7

3 kujawsko-pomorskie 1634.24

4 łódzkie 1438.72

5 śląskie 1391.33

6 pomorskie 1301.49

7 dolnośląskie 1214.92

8 małopolskie 1156.83

9 zachodniopomorskie 845.74

10 lubelskie 807.75

11 lubuskie 693.00

12 warmińsko-mazurskie 671.00

13 podkarpackie 430.16

14 opolskie 296.33

15 podlaskie 280.00

16 świętokrzyskie 253.65

Klasyfikacja województw (medalowa)

1 kujawsko-pokorskie 34 34 30 98

2 mazowieckie 34 27 31 92

3 wielkopolskie 23 27 27 77

4 łódzie 21 20 15 56

5 śląskie 18 14 21 53

6 zachodniopomorskie 18 14 11 43

7 pomorskie 15 14 25 54

8 lubuskie 15 11 7 33

9 małopolskie 12 14 14 40

10 dolnośląskie 11 16 16 43

11 lubelskie 8 15 11 34

12 podkarpackie 7 8 11 26

13 warmińsko-mazurskie 6 9 12 27

14 opolskie 5 1 3 9

15 podlaskie 2 2 5 9

16 świętokrzyskie 1 3 0 4

Klasyfikacja klubowa

1 CWZS Zawisza Bydgoszcz kujawsko-pomorskie 404,00

2 UKS G-8 Bielany Warszawa mazowieckie 251,00

3 WKS Śląsk Wrocław dolnośląskie 246,00

4 KU AZS UMCS Lublin lubelskie 194,63

5 KS AZS-AWF Poznań wielkopolskie 154,33

6 ZKS Gwardia Zielona Góra lubuskie 143,00

.................................

21 MTP Kormoran Olsztyn warmińsko-mazurskie 90,00

48 Akademia Sportu Stomil Olsztyn warmińsko-mazurskie 55,00

53 KS Szczypiorniak Olsztyn warmińsko-mazurskie 52,50

71 MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko warmińsko-mazurskie 45,00

94 KS Baza Mrągowo warmińsko-mazurskie 41,00

152 KS AZS UWM Olsztyn warmińsko-mazurskie 30,00

158 UKS Absolwent S.C. Olsztyn warmińsko-mazurskie 29,00

158 UKS MOS Ełk warmińsko-mazurskiw 29,00

172 KW WIR Iława warmińsko-mazurskiw 27,00

190 Nautcius YC Olsztyn warmińsko-mazurskie 25,00

195 UKS Yankees Działdowo warmińsko-mazurskie 24,00

204 LKS Lubawa warmińsko-mazurskie 23,00

211 KS Olimpia Elbląg warmińsko-mazurskie 22,00

217 SSP Orka Iława warmińsko-mazurskie 21,50

253 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo warmińsko-mazurskie 18,00

279 PMOS Pisz warmińsko-mazurskie 16,00

279 KSC Olsztyn warmińsko-mazurskie 16,00

279 OKSW Olsztyn warmińsko-mazurskie 16,00

423 TS Nida Nidzica warmińsko-mazurskie 10,00

527 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie warmińsko-mazurskie 7,00

577 LUKS Meyer Elbląg warmińsko-mazurskie 6,00

609 UKS TRS Susz warmińsko-mazurskie 5,75

620 MLKS Czarni Olecko warmińsko-mazurskie 5,00

620 MLKS Siła Bartoszyce warmińsko-mazurskie 5,00

620 TS Gwardia Olsztyn warmińsko-mazurskie 5,00

620 LUKS TKKF Kurzętnik warmińsko-mazurskie 5,00

698 MKŻ Mikołajki warmińsko-mazurskie 4,00

698 UKS Gimpas Pasłęk warmińsko-mazurskie 4,00

735 UKS Jedynka Morąg warmińsko-mazurskie 3,75

735 MKS Truso Elbląg warmińsko-mazurskie 3,75

768 Olsztyński Klub Żeglarski warmińsko-mazurskie 3,00

768 SSW MOS Iława warmińsko-mazurskie 3,00

768 Olsztyńska Grupa Regatowa Olsztyn warmińsko-mazurskie 3,00

840 MLKS Ostróda warmińsko-mazurskie 2,00

840 LUKS Orneta warmińsko-mazurskie 2,00

840 MOS SSW Iława warmińsko-mazurskie 2,00

840 KS Orzeł Elbląg warmińsko-mazurskie 2,00

908 UKŻ Ostróda warmińsko-mazurskie 1,00

908 KS Sokół Ostróda warmińsko-mazurskie 1,00

Rywalizaja przebiegała w następujących dyscyplinach

1 podnoszenie ciężarów

2 skoki do wody

3 pływanie synchroniczne

4 piłka ręczna K

5 piłka ręczna M

6 piłka nożna M

7 hokej na trawie K

8 hokej na trawie M

9 kolarstwo BMX

10 pięciobój nowoczesny

11 piłka wodna

12 baseball

13 piłka nożna K

14 kolarstwo szosa

15 jeździectwo-skoki

16 siatkówka plażowa M

17 rugby

18 jeździectwo-WKKW

19 jeździectwo-Ujeżdżenie

20 pływanie

21 siatkówka plazowa K

22 strzelectwo

23 lekka atletyka

24 golf

25 łucznictwo

26 wioślarstwo

27 kolarstwo torowe

28 żeglarstwo

29 kajakarstwo slalomowe

30 kolarstwo MTB

31 kajakarstwo klasyczne

32 triathlon

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn