Narodowy Dzień Sportu Warszawa 2018 – Morążanie odkryli tajemnice Indiaci

Fot. nadesłane

W sobotę (15 września) na Błoniach PGE Narodowy po raz szósty odbył się Narodowy Dzień Sportu. To ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana wszystkim, którzy interesują się kulturą fizyczną. Ideą jest umożliwienie jak najszerszej grupie dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych.

Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które dopiero planują rozpoczęcie treningów. W tym roku Gmina Morąg została Partnerem Narodowego Dnia Sportu, który odbył się na Błoniach PGE Narodowy. Głównym celem wyjazdu była możliwość zaprezentowania mało znanej społeczeństwu gry Indiaca. Blisko setka stoisk, około 10 000 tysięcy osób i mnóstwo sportowych atrakcji, tak oto przedstawiał się tegoroczny wielki rodzinny, sportowy piknik.

Pośród tylu atrakcji nie mogło zabraknąć Indiaci. Jako Partner mieliśmy możliwość skorzystania z wystąpienia na scenie i zabrania głosu. W kilku słowach trener Leszek Biernacki opowiedział jak zaczęła się jego przygoda z Indiacą i jak zaraził swoją pasją morążan. Młodzież w krótkim pokazie zaprezentowała swoje umiejętności i zachęcała wszystkich do wzięcia lotki w dłonie i poodbijania. Nikogo nie trzeba było namawiać, ludzie z zainteresowaniem podchodzili i próbowali zagrać, tym samym świetnie się przy tym bawiąc.

Po krótkim pokazie trener zaprosił wszystkich, aby odwiedzili nasze stoisko, na którym opowiadaliśmy o naszych sukcesach na arenie międzynarodowej, prezentowaliśmy zdobyte puchary i medale oraz uczyliśmy wszystkich chętnych podstawowych technik gry. Dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalna lotka Indiaca, wykonana przez Panią Anetę Nawrę i Panią Joannę Kułakowską. Lotka dużych rozmiarów, była atrakcją dla dzieci. Chętnie się z nią fotografowały. Nie zabrakło świetnej zabawy. Bardzo nas cieszy fakt, że mnóstwo osób chciało spróbować zagrać i dowiedzieć się na czym ta gra polega. Ludzie z wielkim zaangażowaniem odbijali lotkę, a niektórych gra tak pochłonęła, że spędzili na naszym stanowisku kilka godzin. W nagrodę za świetną grę zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mogli własnoręcznie wybić pamiątkową monetę Gminy Morąg. Była to spora atrakcja, z której skorzystało bardzo dużo ludzi.

ny1

Obok namiotu Indiaci rozstawione było stoisko Gminy Morąg, na którym Pani Ilona Niewiadomska z Lokalnej Organizacji Turystycznej dbała o to, aby uczestnicy pikniku dowiedzieli się kilka ciekawostek o Gminie Morąg. Stoisko odwiedziło bardzo dużo ludzi. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli chętnie brali udział w zabawie pn. „Morąg Kraina Nieodkrytych Tajemnic”.

Jednym słowem cel został osiągnięty. Indiaca już nie jest taka anonimowa. Coraz więcej ludzi zaczyna kojarzyć ten sport, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Informacja: Referat Sportu i Rekreacji UM w Morągu

ny2

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn