9 października wielka impreza z okazji 40-lecia Uranii – Łza się w oku zakręci...

Fot. OSiR Olsztyn

Hala Widowiskowo-Sportowa Urania przez lata na stałe wrosła w pejzaż Olsztyna , a wielu mieszkańców ma mnóstwo pięknych wspomnieć związanych z tym obiektem. Przede wszystkim sportowych, bo w tej hali swoje mecze, również na poziomie międzynarodowym, grali siatkarze, koszykarki, piłkarze ręczni czy tenisiści stołowi, ale występowali w niej judocy, taekwondocy, zapaśnicy, bokserzy i przedstawiciele MMA.

Ale Urania spełniała także przez lata świetnie swoją widowiskową rolę – odbywały się w niej liczne koncerty, rewie, musicale, targi, a nawet huczne bale Sylwestrowe! Dlatego Ośrodek Sportu i Rekreacji wychodzi z inicjatywą pod hasłem „Wspomnień czar” i 9 października 2018 roku zaprasza do Uranii na obchody 40-lecia istnienia tego obiektu.

Scenariusz powinien przypaść każdemu do gustu – zaczniemy od pokazowego meczu towarzyskiego piłkarzy ręcznych I-ligowej Warmii Energa Olsztyn i występującej w PGNiG Superlidze Energi Wybrzeża Gdańsk, bo to właśnie te zespoły 10.09.1978 roku „otworzyły” sportową działalność Uranii rozgrywając spotkanie podczas turnieju towarzyskiego. Na parkiecie – a jakże – pokażą się też wielkie siatkarskie Gwiazdy, bo przecież ten obiekt był niemym świadkiem wielkich sukcesów AZS Olsztyn i meczów reprezentacji Polski podczas Memoriałów Huberta Jerzego Wagnera. Idąc dalej tym śladem: publiczności zaprezentuje się aktualna ekipa Indykpolu AZS Olsztyn pod kierunkiem trenera Roberto Santilliego, która kilka dni później zainauguruje nowy sezon w Plus Lidze.

Nie zabraknie także wielkiej bomby muzycznej po olsztyńsku – na scenie pojawi się zespół Czerwony Tulipan we wspaniałym składzie: Stefan Brzozowski, Ewa Cichocka, Krystyna Świątecka, Andrzej Czamara i Andrzej Dondalski. Swoje pokazy przygotowuje „wrośnięta” w krajobraz Uranii grupa czirliderek Soltare.

I co jeszcze szalenie ważne: podczas imprezy zestawimy sentymentalną przeszłość z coraz bardziej realną nowoczesną przyszłością: na telebimie pokażemy filmy i zdjęcia z tego co już za nami oraz projekt i wizualizację nowej Uranii.

Kibice w Uranii będą mogli zobaczyć na żywo zawodników Warmii Olsztyn z lat 70- tych, którzy grali w pamiętnym meczu: Zbigniewa Czaplę, Waldemara Sebastyańskiego, Kazimierza Kulkowskiego, Krzysztofa Kopczyńskiego, Andrzeja Górznego, Kazimierza Zienkiewicza, Mirosława Jaskółda, Krzysztofa Ciszewskiego, Zbigniewa Żbika, Ludwika Kasprzyka, Arkadiusza Ziółka i Jana Poźniaka.

Grupa siatkarskich tuzów jest absolutnie bogata, lista aż się roi od wielkich nazwisk, a pod siatką w Uranii mogą się pojawić: Ireneusz Nalazek, Stanisław Lubiejewski, Andrzej Grzyb, Leszek Urbanowicz, Paweł Papke, Paweł Zagumny, Łukasz Kadziewicz, Przemysław i Waldemar Karwowscy, Witold Roman, Jarosław Szalpuk, Paweł Siezieniewski, Mariusz Szyszko, Paweł Kuciński, Maciej Dobrowolski czy Tomasz Kowalczyk.

Wstęp na ten sportowo-muzyczny spektakl jest wolny, serdecznie wszystkich zapraszamy!

GWIAZDY AZS OLSZTYN – JUBILEUSZ 40-LECIA HWS URANIA

Stanisław Lubiejewski

Cezary Nowotko

Cezary Kosko

Andrzej Grzyb

Przemysław Karwowski

Waldemar Karwowski

Witold Roman

Tomasz Kluchciński

Maciej Dobrowolski

Łukasz Kadziewicz

Paweł Zagumny

Maciej Tietianiec

Paweł Kuciński

Leszek Urbanowicz

Jarosław Szalpuk

Ireneusz Nalazek

Tomasz Kowalczyk

Dariusz Skotnicki

Marek Carzyński

Bogdan Pachniewicz `

Piotr Czułowski

Mariusz Szyszko

Trenerzy:

Marek Kotulski

Andrzej Grygołowicz

Józef Kopaczel

Grzegorz Ryś

Lekarze i masażyści:

Piotr Kulpaka

Andrzej Strzembski

Mirosław Gozdan

Robert Podstawski

utr4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn