MP Młodzików i Puchar Elbląga 2019 – Piruety, skoki, spirale, to wszystko na żywo

Fot. uks szóstka elbląg facebook (ilustracja)

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego organizują Mistrzostwa Polski Młodzików połączone z Pucharem Elbląga 2019. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek (22 marca) w hali lodowej „Helena”. Potrwa do niedzieli, a udział w niej wezmą: juniorzy oraz zawodnicy amatorsko uprawiający tę dyscyplinę.

Wystąpi około 150 łyżwiarzy z całej Polski i z zagranicy. Patronat Honorowy nad zawodami objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” ze specjalnością łyżwiarstwo figurowe powstał w 2005 roku przy Szkole Podstawowej nr 6. Dwa lata później udało się otworzyć pierwszą klasę o profilu łyżwiarstwo figurowe. UKS Szóstka ma już za sobą organizację zawodów rangi ogólnopolskiej. W 2010 r. odbył się Puchar Polski Młodzików, w 2013 r. Mistrzostwa Polski Młodzików, a w zeszłym roku Ogólnopolskie Zawody w łyżwiarstwie figurowym o Puchar Elbląga 2018 oraz Puchar Elbląga Amatorów 2018.

Najbliższy cykl imprez to wspaniała okazja na wypromowanie miasta oraz elbląskiego klubu i jeżdżących w nim młodych łyżwiarzy. Ich występy są zawsze niezwykle spektakularne i przyciągają wielu obserwatorów – informuje prezes UKS „Szóstka” Beata Kukowska. - Już dzisiaj podziękowania kieruję do współorganizatorów i sponsorów tej imprezy sportowej.

W dniach 22 – 23 marca odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych w klasie srebrnej i złotej. W tych samych dniach w Pucharze Elbląga wystartują solistki, soliści w klasie brązowej, novice, junior, senior. Konkurencje MP Młodzików mogą się nawet przeplatać z konkurencjami Pucharu Elbląga. Natomiast 24 marca odbędzie się Puchar Elbląga Amatorów w kategoriach solistek, solistów, par tanecznych, show duo w klasie brązowej, srebrnej i złotej.

Szczegółowy program zawodów: http://www.pfsa.com.pl/docs/zawody/1819/ELB03192_Program.pdf

Wstęp na imprezę jest wolny. Tym, którzy nie będą w stanie przybyć na lodowisko, na stronie www.uks6.elblag.pl proponujemy relację na żywo. Zapraszamy 22-24 marca na Lodowisko Helena.

50750920 796445600689483 1260715794937937920 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn