Puchar Polski Kadetów (klasyczny) Kostrzyń 2919 – Rafał Wangin z Warmii na podium. Lubawianie też wysoko

Fot. warmia Lidzbark Warmiński archiwum

W Kostrzyniu odbył się w weekend (30/31 marca) Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl klasyczny) – eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Duży sukces Robert Wangin z Warmii Lidzbark Warmiński w kat. 51 ks. W tej samej wadze o podium otarł się Sebastian Kowalkowski (Sokół Lubawa), którzy przegrał walkę o brąz i zajął piąte miejsce. Piąty był również jego kolega klubowy Łukasz Stawiarski w kat. 55 kg.

Startowało prawie 200 zawodników, w tym 10-osobowa ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego z sekcji: Warmia Lidzbark Warmiński, Sokół Lubawa i Budowlani Olsztyn.

Wyniki

Waga 51 kg

1 Brajan Szreder MOSiR (Grajewo) 2002

2 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

3 Oskar Kucharczyk RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2003

3 Rachman Magamadow SSA LEGIA 1926 (Warszawa) 2003

.....................................................................

5 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Waga 55 kg

1 Patryk Matuszewski ULKS KARKONOSZE (Stara Kamienica) 2002

2 Piotr Ludwiczak PTC (Pabianice) 2004

3 Krzysztof Szpakiewicz KS DALIN (Myślenice) 2002

3 Szymon Żuk KS AGROS (Zamość) 2003

...........................

5 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Waga 60 kg

1 Grzegorz Hildebrand MGL KS ORLĘTA (Trzciel) 2003

2 Piotr Lewandowski MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 2002

3 Mateusz Kaczor ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 2002

3 Mateusz Borysewicz-Woźnicki SKF OLIMP (Kostrzyn) 2004

.....................................

10 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

24 Jerzy Wachniewski-Zapała KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003

Waga 65 kg

1 Marcel Kaczmarek SKF OLIMP (Kostrzyn) 2002

2 Sebastian Bielański KS WISŁOKA (Dębica) 2002

3 Kewin Metel SKF OLIMP (Kostrzyn) 2003

3 Jakub Otulak MKZ UNIA (Racibórz) 2002

.................................

14 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

15 Franciszek Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2004

17 Jakub Walczyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

20 Igor Fesnak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2003

Waga 71 kg

1 Kajetan Olejnik AKS (Piotrków Trybunalski) 2002

2 Piotr Chełek SKS UNIA (Swarzędz) 2004

3 Wiktor Grabowski UKS ZST (Lubsko) 2004

3 Sebastian Zając ZUKS GKS KATOWICE (Katowice) 2003

.................................

12 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002

Klasyfikacja zespołowa

1 SKF OLIMP (Kostrzyn) 21

2 AKS (Piotrków Trybunalski) 18

3 MKZ UNIA (Racibórz) 15

4 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 14

5 SKS UNIA (Swarzędz) 13

6-7 WKS ŚLĄSK (Wrocław) 12

6-7 ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 12

.............................

21-23 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 5

24-28 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 4

33-44 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 0

Klasyfikacja województw

1 lubuskie 45

2 łódzkie 39

3 dolnośląskie 31

4 lubelskie 29

5 mazowieckie 25

6 śląskie 23

7 wielkopolskie 17

8 podlaskie 16

9 warmińsko-mazurskie 9

10-11 pomorskie 5

10-11 podkarpackie 5

12 małopolskie 4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn