48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur Olsztyn 2019 – Imponujące suplesy małolatów, przed nimi przyszłość

Fot. wama-sport.pl

W sobotę (27 kwietnia) na trzech matach w Uranii odbył się 48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach. To jedna z najstarszych imprez w Polsce w tej dyscyplinie. W imprezie wystartowało 432 uczestników z czołowych krajowych klubów, byli tez reprezentanci Litwy i Rosji. Rywalizowano w czterech konkurencjach: młodzik – styl klasyczny, młodzik – styl wolny, młodziczki oraz mini zapasy.

Długa, bogata tradycja turnieju idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które usprawniają przebieg rywalizacji, pozwalają tez na błyskawiczna analizę kontrowersyjnych akcji. Transmisja live i na bieżąco prezentowane wyniki walk ułatwiają obserwację turnieju, ale to już norma w Warmińsko-Mazurskim Związku Zapaśniczym. Organizatorzy jak zwykle zadbali o oprawę. Patronat nad imprezą objął Prezydent Olsztyna, a wsparcie finansowe Samorządu Wojewódzkiego, Gminy Olsztyn i innych sponsorów pozwoliło nie tylko przyjąć rzeszę prawie pół tysiąca młodych zapaśników, ale obdarować ich efektownymi nagrodami.

Ze sportowego punktu widzenia turniej był bardzo udany. Młodzież walczyła z ogromnym zaangażowaniem, szczególnie pojedynki o medale stały na wysokim poziomie. W stylu klasycznym zloty medal zdobył Teodor Sadowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – 52 kg, a brąz wywalczyli: Kacper Wróblewski (Olimpia Elbląg) – 44 kg, Max McGowan (Olimpia Elbląg) – 48 kg, Nikodem Lewicki (Sokół Lubawa) 57 kg i Wojciech Pupkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – 85 kg. W klasyfikacji drużynowej najwyżej z klubów warmińsko-mazurskich na 10 miejscu uplasował się Sokół Lubawa.

W stylu wolnym na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Koczergo (Orzeł Karolewo) – 44 kg, drugie miejsca zajęli: Łukasz Łukasik (Olimp Kętrzyn) – 44 kg, Maciej Szmyd (Orzel Karolewo) – 48 kg, Łukasz Rychliński (Olimp Ketrzyn) - 62 kg, Daniel Panuś (LUKS Marcinkowo) – 75 kg, a trzecie: Mikołaj Andrzejczak (Olimp Kętrzyn) - 41 kg i Kacper Łabaj (Orlik Nawiady) – 68 kg. Drużynowo na wysokiej czwartej pozycji znalazł się Olimp Kętrzyn.

W zapasach młodziczek na podium stanęła tylko Maria Rożentalska (GSZS Rybno) – trzecia zawodniczka kategorii 66 kg. Sekcja z Rybna zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej.

W mini zapasach złoto wywalczył Błażej Szymański (Olimp Kętrzyn) – 50 kg.. Drugie miejsce zajął Krzysztof Golonka (Budowlani Olsztyn) – 34 kg, a trzecie Ksawier Skol (LUKS Marcinkowo) - + 55 kg. Zespołowo szósty był Olimp Kętrzyn.

Wyniki

Styl klasyczny

Kategoria 35 kg

5 Jarosław Hładaniuk KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

Kategoria 38 kg

14-16 Bartosz Sobolewski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

14-16 Hubert Jagucki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Kategoria 41 kg

5 Denis Shepetun MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

14-15 Tomasz Sawoniuk LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

14-15 Adam Rogowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

18-19 Hubert Parzych LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

Kategoria 44 kg

3 Kacper Wróblewski ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2005

5 Łukasz Hejda MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

8 Dawid Brzozowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

14 Tymoteusz Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

17-19 Norbert Welc LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

Kategoria 48 kg

3 Maximilian McGowan ZKS OLIMPIA (Elbląg) 2006

7 Piotr Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

19-22 Mateusz Ornowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Kategoria 52 kg

1 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

9 Miłosz Ziółkowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2005

23-25 Marcel Licznerski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

23-25 Ignacy Płoski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

Kategoria 57 kg

3 Nikodem Lewicki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

9 Kamil Boiwka LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

18-20 Jakub Podgórniak MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Kategoria 62 kg

9 Wiktor Ruszyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

10-12 Michał Korżyński MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

Kategoria 68 kg

9 Mateusz Szczepański MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Kategoria 85 kg

3 Wojciech Pupkiewicz LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Klasyfikacja drużynowa

1 PTC (Pabianice) 63

2 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 60

3 AKS (Piotrków Trybunalski) 51

..................

9 MLKS SOKÓŁ (Lubawa)   33

14-15 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński)   26

18 ZKS OLIMPIA (Elbląg)   16

20-22 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 12

z45077027

Styl wolny

Kategoria 35 kg

8 Gracjan Zubkowicz UKS OLIMP (Kętrzyn) 2007

Kategoria 38 kg

7 Marcel Kłos UKS OLIMP (Kętrzyn) 2007

Kategoria 41 kg

3 Mikołaj Andrzejczyk UKS OLIMP (Kętrzyn) 2006

7-8 Kamil Bojarowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Kategoria 44 kg

1 Kacper Koczergo GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

2 Łukasz Łukasik UKS OLIMP (Kętrzyn) 2006

9 Daniel Tęcza UKS OLIMP (Kętrzyn) 2006

10-11 Michal Domian LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

Kategoria 48 kg

2 Maciej Szmyd GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

5 Marcel Maksymow LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

9 Wiktor Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Kategoria 52 kg

5 Albert Kaszyński LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

Kategoria 62 kg

2 Łukasz Rychliński UKS OLIMP (Kętrzyn) 2005

Kategoria 68 kg

3 Kacper Łabaj LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

Kategoria 75 kg

2 Dawid Panuś LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2006

Klasyfikacja drużynowa

1 RUSSIA (Kaliningrad) 101

2 LKS FENIKS PESTA (Stargard) 54

3 KS SHARK (Łódź) 41

..............................

4 UKS OLIMP (Kętrzyn) 35

11 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki)   21

13 GLKS ORZEŁ (Karolewo)   19

17 LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo)   9

22 GSZS RYBNO (Rybno) 6

z45077016

Młodziczki

Kategoria 42 kg

5 Klaudia Świniarska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

11-12 Wiktoria Kryspin LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2006

Kategoria 46 kg

7 Monika Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

14-17 Emilia Krajewska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

14-17 Julia Jankowska LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2006

Kategoria 50 kg

8 Weronika Rucińska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

11-12 Nikola Krupińska LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2005

14 Agata Cieszniewska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Kategoria 54 kg

7 Aleksandra Bartczak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

8 Wiktoria Trawińska LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

10 Wiktoria Świniarska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Kategoria 58 kg

5 Paulina Uzarska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Kategoria 66 kg

3 Maja Rożentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Klasyfikacja drużynowa

1 MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 47

2 AKS (Piotrków Trybunalski) 35

3 LUKS (Stróża) 33

.................

4 GSZS RYBNO (Rybno) 30

27-28 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński)     7

32 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki)   3

z45077024

Mini zapasy

Kategoria 30 kg

10 Maciej Chotyniec GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2009

Kategoria 34 kg

2 Kacper Golonka KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2008

13 Dominik Janik KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2009

14 Marcel Aftanas KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2010

Kategoria 38 kg

5 Piotr Boksa LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2009

Kategoria 42 kg

11 Franciszek Przybysz KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2008

12 Bartosz Miszki KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2008

13 Kacper Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2008

Kategoria 50kg

1 Błażej Szymański UKS OLIMP (Kętrzyn) 2008

Kategoria 55 kg

5 Jan Kaczmarczyk LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2008

Kategoria +55 kg

3 Skol Ksawier LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2008

5 Kacper Szamrej UKS OLIMP (Kętrzyn) 2008

8 Szymon Żyźniewski UKS OLIMP (Kętrzyn) 2008

Klasyfikacja drużynowa

1 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 49

2 ZKS GRANICA (Gdańsk) 31

3 LITHUANIA (Ltu) 25

...................

6-8 UKS OLIMP (Kętrzyn) 19

14 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 13

19-21 LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 8

22 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 7

23-26 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 6

29-30 GSZS RYBNO (Rybno) 1

29-30 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn