OOM Świętokrzyskie Staszów 2019 – Trzy medale klasyków

Fot. ks budowlani olsztyn facebook

W Staszowie zakończył się w środę (1 maja) turniej zapaśniczy w stylu klasycznymOgólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze wypadła ekipa Warmii i Mazur, która zdobyła tezy medale. Srebrny wywalczył w kat. 55 kg Sebastian Wesołowski (Budowlani Olsztyn), a brązowe: Wiktor Żukowski (Budowlani) w kat. 45 kg i Nikodem Zawadzki (Sokół Lubawa) w kat. 51 kg.

Blisko podium, na piątych miesjcach uplasowlai się: Łukasz Stawiarski (Sokół Lubaea) – 55 kg, Cyprian Kowalik (Warmia Lidzbark Warmiński) - 71 kg i Piotr Wesołowski (Budowlani Olsztyn) – 71 kg. Cała trójka przegrała decydujące potyczki o brąz. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Michał Baran (LUKS Iskra Drogosz) na ósnym miejscu w kat. 110 kg, Rafał Wangin w kat. 51 kg i Dawid Kapuściński w wadze 71 kg (obaj Warmia Lidzbark Warmiński).

W klasyfikacji klubowej najwyżej – na 12 pozycji znaleźli się Budowlani Olsztyn, a w punktacji województw Warmia i Mazury na 8 miejscu.

Wyniki

Kategoria 45 kg

1 Gor Hovsepyan GKS CARTUSIA (Kartuzy) 2003

2 Piotr Drab MLUKS ORLIK (Wierzbica) 2004

3 Kacper Karaśkiewicz ZKS (Miastko) 2003

3 Wiktor Żukowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002

Kategoria 51 kg

1 Piotr Stolarczyk MKZ UNIA (Racibórz) 2002

2 Brajan Szreder MOSiR (Grajewo) 2002

3 Nikodem Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

3 Magamadov Abdul Rokhman SSA LEGIA 1926 (Warszawa) 2003

................................................

9 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

17-18 Sebastian Kowalkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2004

Kategoria 55 kg

1 Olivier Skrzypczak Stowarzyszenie Akademia Zapasów (Nowy Tomyśl) 2003

2 Sebastian Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2003

3 Patryk Matuszewski ULKS KARKONOSZE (Stara Kamienica) 2002

3 Filip Loch ZKS (Radomsko) 2004

...............................

5 Łukasz Stawiarski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2003

Kategoria 60 kg

1 Arslanbek Salimov UAKS PODLASIE (Białystok) 2003

2 Grzegorz Hildebrand MGL KS ORLĘTA (Trzciel) 2003

3 Mateusz Kaczor ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 2002

3 Mairbek Salimov UAKS PODLASIE (Białystok) 2002

...........................

5 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

Kategoria 65 kg

1 Jan Chojnacki KS SOBIESKI (Poznań) 2002

2 Kewin Metel UKS OLIMPIJCZYK (Kędzierzyn Koźle) 2003

3 Marcel Kaczmarek SKF OLIMP (Kostrzyn) 2002

3 Jakub Otulak MKZ UNIA (Racibórz) 2002

..........................

9 Dawid Kapuściński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2002

14 Franciszek Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2004

Kategoria 71 kg

1 Rafał Wójcik RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 2002

2 Nils Heiduczek MKZ UNIA (Racibórz) 2002

3 Kajetan Olejnik AKS (Piotrków Trybunalski) 2002

3 Sebastian Zając ZUKS GKS KATOWICE (Katowice) 2003

..........................

5 Piotr Wesołowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2002

Kategoria 110 kg

1 Dominik Krawczyk KS AZS-AWF (Warszawa) 2002

2 Jakub Siemiński SKS UNIA (Swarzędz) 2003

3 Paweł Chmielewski UKS HERKULES (Łomża) 2002

3 Damian Łukasik JLKS OLIMP (Janów Lubelski) 2003

...................................

8 Michał Baran LUKS ISKRA (Drogosze) 2002

13-15 Kamil Giers LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 2003

Klasyfikacja klubowa

1 RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) 37

2 MKZ UNIA (Racibórz) 36.5

3 AKS (Piotrków Trybunalski) 31

4 ZLKS ZAGŁĘBIE (Wałbrzych) 27

5 KS SOBIESKI (Poznań) 25

6 MKS CEMENT-GRYF (Chełm) 23

..................................

12 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 19

19 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 13

20-24 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 12

40-43 LUKS ISKRA (Drogosze) 4

47-48 LUKS ORLIK Nawiady (Piecki) 1

Klasyfikacja województw

1 łódzkie 82.5

2 mazowieckie 78

3 dolnośląskie 69

4 lubelskie 64

5 lubuskie 61

6 pomorskie 59

7 śląskie 51.5

8 warmińsko-mazurskie 49

9 wielkopolskie 46

10 podlaskie 40

11-12 opolskie 7

11-12 małopolskie 7

13 podkarpackie 5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn