Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe W-M Z LZS Kurzętnik 2019 – Tym razem Gmina Ostróda

Fot. gmina ostróda

W sobotę (28 września) w Kurzętniku odbyły się Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka Województwa” W imprezie rywalizowało 9 reprezentacji gminnych i powiatowych województwa warmińsko-mazurskiego - około 500 uczestników Reprezentacje gminne wyłonione zostały drogą eliminacji wewnętrznych, w Kurzętniku rozegrano wiele konkurencji, które składały się na końcowy wynik.

Ostatecznie najwięcej punktów zgromadzili sportowcy Gminy Ostróda, drugie miejsce zajęła Gmina Lubawa, a trzecie Gmina Iława.

Medaliści Letnich Igrzysk (konkurencje)

Konkurencje kadry samorządowej

Wójt/Burmistrz/Starosta

1. Władysław Daliga - Gmina Jeziorany

2. Adam Roznerski - Gmina Lubawa

3. Bogusław Fijas - Gmina Ostróda

Przewodniczący Samorządu Gminy

1. Zbigniew Wiśniewski - Gmina Nowe Miasto Lubawskie

2. Jan Laskowski - Gmina Lubawa

3. Janusz Sadowski - Gmina Ostróda

Sołtys

1. Bojar Witold - Gmina Ostróda

2. Golder Tomasz - Gmina Lubawa

3. Piecun Alicja - Powiat Węgorzewo

Przewodniczący Gm. Z LZS/ Organizacji Sportowej

1. Zdzisław Brzozowski - Powiat Węgorzewo

2. Roman Sokalski - Gmina Wydminy

3. Leszek Jobs - Gmina Kurzętnik

Pracownik U.G kobieta

1. Aleksandra Sieniątkowska - Gmina Lubawa

2. Rita Bobko - Gmina Iława

3. Marta Andrzejewska - Gmina Kurzętnik

Pracownik U.G. Mężczyzna

1. Mirosław Kuzak - Gmina Barciany

2. Rafał Rabczyński - Gmina Iława, Mariusz Kowalkowski - Gmina Lubawa

3. Adrian Sadowski - Gmina Ostróda

Lekka atletyka

60 m kobiet

1. Klaudia Nazarowicz - Powiat Węgorzewo, 8,53

2. Alicja Piechocka - Gmina Ostróda, 8,61

3. Julia Uzarska - Gmina Lubawa, 8,80

100 m mężczyzn

1. Adam Segin - Gmina Barciany -11,60

2. Czura Cezary - Powiat Węgorzewo - 12,70

3. Sergiusz Stalęga - Gmina Kurzętnik - 13,22

Bieg 400 m kobiet

1. Patrycja Bujnicka - Gmina Ostróda

2. Kornelia Trościanko - Powiat Węgorzewo

3. Kucińska Amelia - Gmina Nowe Miasto Lubawskie

800 m mężczyzn

1. Rafał Małolepszy - Gmina Lubawa

2. Bartosz Walnicki - Powiat Węgorzewo

3. Jakub Kozicki - Gmina Iława

Bieg przełajowy kobiet

1. Otylia Ulińska - Gmina Kurzętnik

2. Alicja Piechocka - Gmina Ostróda

3. Kornelia Trościanko - Powiat Węgorzewo

Bieg przełajowy mężczyzn

1. Mariusz Pawłowski - Gmina Kurzętnik

2. Mateusz Niedziela - Gmina Lubawa

3. Robert Romanowicz - Gmina Wydminy

Skok w dal kobiet

1. Klaudia Nazarowicz - Powiat Węgorzewo

2. Patrycja Bujnicka - Gmina Ostróda

3. Dorota Zabłotna - Gmina Iława

Skok w dal mężczyzn

1. Grzegorz Szydłowski - Gmina Jeziorany

2. Krystian Denes - Powiat Węgorzewo

3. Roman Kamil - Gmina Wydminy

Pchnięcie kulą kobiet

1. Daria Siemińska - Gmina Lubawa

2. Marta Szerba - Gmina Wydminy

3. Karolina Jaworska Gmina Iława

Pchnięcie kulą mężczyzn

1. Piotr Muczyń - Powiat Węgorzewo

2. Paweł Bansiak - Gmina Jeziorany

3. Mateusz Ewertowski - Gmina Lubawa

Podnoszenie odważnika kat. do 75 kg

1. Klimecki Sebastian - Gmina Ostróda

2. Łukaszewski Sławomir - Gmina Lubawa

3. Musiakowski Dawid - Gmina Kurzętnik

Podnoszenie odważnika kat +75 kg

1. Artur Wiśniewski - Gmina Ostróda

2. Karlos Patorski - Gmina Iława

3. Łużyński Krystian - Gmina Lubawa

Rowerowy Tor Przeszkód - PUMPTRACK - Kobiety

1. Kucińska Amelia - Gmina Nowe Miasto Lubawskie

2. Siemińska Daria - Gmina Lubawa

3. Bobko Rita - Gmina Iława

Rowerowy Tor Przeszkód - PUMPTRACK - Mężczyźni

1. Zalewski Kacper - Gmina Ostróda

2. Niedziela Mateusz - Gmina Lubawa

3. Jakub Rosiak - Gmina Jeziorany

Sztafeta rodzinna

1. Rodzina Bojarów, Katarzyna, Witold, Wiktor - Gmina Ostróda

2. Rodzina Szkamelskich, Anna, Paweł, Oliwier - Gmina Iława

3. Rodzina Licznerskich, Mirosława, Marcin, Szymon - Gmina Lubawa

Czwórbój Seniorów

1. Gmina Barciany

2. Gmina Wydminy

3. Gmina Kurzętnik

Piłka nożna (5-osobowa)

1. Gmina Jeziorany

2. Powiat Węgorzewo

3. Gmina Lubawa

Przeciąganie liny

1. Gmina Ostróda

2. Gmina Iława

3. Gmina Wydminy

Punktacja generalna

1 Gmina Ostróda 334

2 Gmina Lubawa 327

3 Gmina Iława 305

4 Powiat Węgorzewo 284

5 Gmina Kurzętnik 277

6 Gmina Wydminy 268

7 Gmina Barciany 250

8 Gmina Nowe Miasto Lubawskie 241

9 Gmina Jeziorany236

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn