Załoga Staniszewski/Rozwadowski wygrała Rajd Warmińskie Szutry 2017 - Obietnica dotrzymana

Fot. Tomasz Filipiak

Zbigniew Staniszewski z pilotem Sebastianem Rozwadowskim zwyciężyli klasyfikację gości w rajdzie Warmińskie Szutry, drugiej eliminacji cyklu Szuter Cup. Olsztyńska załoga w Fordzie Fiesta R5 zapisała na swoim koncie zwycięstwa w pięciu z ośmiu odcinków specjalnych. Impreza odbyła się w weekend (17/18 czerwca) a jej bazę stanowiły Jeziorany.

Druga w klasyfikacji załoga Wojciech Chuchała/Sebastian Sadowski (Ford Fiesta R5) zanotowała 16,7 sekundy straty (w tym kara +10 sekund za potrącenie szykany), trzecia Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Ford Fiesta R5) stracili do zwycięzców 21,6 sekundy.

Zbigniew Staniszewski:

"Jestem szczęśliwy bo rywalizacja z konkurentami w identycznych Fordach Fiesta była bardzo wymagająca i zacięta. Podjęliśmy ryzyko, zaatakowaliśmy od pierwszego odcinka i nasza taktyka się powiodła. Nie czekałem na ruch konkurentów, postawiliśmy swoje warunki gry i nasza przewaga bezpiecznie rosła. Pierwsza pętla w naszym wykonaniu szalona i ryzykowna, potem zwolniliśmy i drugą pojechałem po profesorsku, bo było szybko, ale bezpiecznie. Ostatnie dwa odcinki to pełna kontrola aby dowieźć zwycięstwo do mety. Znakomita niedziela w pięknych okolicznościach przyrody, wśród wielu naszych kibiców z Olsztyna i całego regionu. Ilość pozdrowień bardzo mile mnie zaskoczyła. Dziękuję wszystkim za doping i do zobaczenia na rajdzie Warmińskim już za tydzień."

Sebastian Rozwadowski:

"Zrealizowaliśmy wszystkie cele dostarczając przy okazji kibicom wielu emocji. Wygrany rajd i kolejne punkty do cyklu Szuter Cup oraz zwycięstwo z utalentowanym Wojtkiem Chuchałą. Znakomicie rozegraliśmy to strategicznie. Maximum atak od początku, zdobycie przewagi i możliwość bezpiecznego "oddawania" sekund na dwóch ostatnich odcinkach. Strategia to także jest część rajdów. Nam dzisiaj zagrało wszystko w 100%. Rajd rozgrywany przy pięknej pogodzie i w świetnej atmosferze. Dziękujemy za dziesiątki pozdrowień na dojazdówkach i w strefie serwisowej. Tym większa radość że już za tydzień pokażemy się kibicom w naszym Olsztynie. Zarówno ja jak i Zbyszek uwielbiamy Rajd Warmiński. Mimo że rozgrywany w niższej randze zapraszamy kierowców trenujących przed Rajdem Polski do udziału w Warmińskim. Mam nadzieję że dopisze konkurencja i stworzymy świetne widowisko".

Pełne wyniki

warminskieszutry.pl/2017/zawodnicy-wyniki/

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn