Warmińskie Szutry (3) Jeziorany 2018 – Liczyć się będzie każda sekunda

Fot. Tomasz Filipiak

Po kilkutygodniowej przerwie do sportowej rywalizacji powracają kierowcy rajdowi cyklu Szuter Cup. Przed nami trzecia eliminacja mistrzostw Rajd Warmińskie Szutry. Organizatorzy przygotowali osiem odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 60 kilometrów.

Na starcie nie zabraknie obrońców tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji gości Zbigniewa Staniszewskiego z pilotem Sebastianem Rozwadowskim w Fordzie Fiesta R5. Olsztyńska załoga powalczy o cenne punkty dzięki, którym ma powrócić na fotel lidera cyklu. A na prowadzeniu są Krzysztof Bubik i Radosław Korzeniewski

Zbigniew Staniszewski: "Cieszę się że wracamy do poważnego ścigania. Kierowcy nie próżnują. Warmińskie lasy tętnią rajdowym życiem. Po niemrawej wiośnie rajdowy świat nadrabia zaległości bo zbliżają się dwie szutrowe eliminacje mistrzostw Polski. Niemalże codziennie odbywają się testy treningowe kierowców znanych z tras krajowego czempionatu. I jestem z tego powodu bardzo podekscytowany bo my również nie odpoczywamy tylko szlifujemy formę na rajdowy wrzesień. Wiem że na starcie Warmińskich Szutrów stanie minimum czterech kierowców w samochodach klasy R5 i że rywalizacja będzie naprawdę zacięta. Jestem rozjeżdżony, rajdówkę mamy rozpisaną na wszystkie możliwe sposoby. Dzięki jazdom w treningowym egzemplarzu Forda Fiesty wsiadam do rajdówki bez konieczności okresu adaptacji i od trzeciego zakrętu podejmuję pełne ryzyko. Przed nami bardzo poważne starcie na, które już dzisiaj zapraszam wszystkich kibiców motorsportu".

Sebastian Rozwadowski: "Jeżeli mamy podnosić swoje umiejętności to tylko w warunkach bojowych i zaciętej rywalizacji. Wiem że konkurencja dopiszę więc nie mogę się doczekać niedzielnej potyczki. Kolejny znakomity rajd na naszej warmińskiej ziemi. Doskonała promocja motorsportu i walorów turystycznych regionu. Powtarzamy odcinki specjalne z ubiegłego roku więc będą one twarde i techniczne. Znamy się jak łyse konie więc mimo że nie trenuję tyle co Zbyszek wsiadam i od pierwszego kilometra wiem co mam robić. Do zobaczenia w Jezioranach".

Zwycięzców rajdu poznamy w niedzielę po godzinie 15.00 Więcej o rajdzie www.warminskieszutry.pl

Klasyfikacja po 2 eliminacjach

1 BUBIK KRZYSZTOF/KORZENIEWSKI RADOSŁAW A. WARMIŃSKI OLSZTYŃSKI KLUB RAJDOWY BMW 316 RWD - 33

2 STANISZEWSKI ZBIGNIEW/ ROZWADOWSKI SEBASTIAN A. POLSKI A. WARMIŃSKI FORD FIESTA R5 AWD - 8

3 KURP MARCIN /WACH SEBASTIAN A. WARMIŃSKI OLSZTYŃSKI KLUB RAJDOWY HONDA CIVIC Vti FWD - 18

4 STOLARSKI MACIEJ/DZIENIS BARTOSZ PSM OFFROAD BIAŁYSTOK A. PODLASKI MITSUBISHI LANCER EVO IX AWD - 18

5 NOWICKI ŁUKASZ /MARTYNEK MATEUSZ OLSZTYŃSKI KLUB RAJDOWY A. CIESZYŃSKI BMW 330 Ci RWD - 15

6 POLAK KRZYSZTOF/ HELLER KAMIL A. RZEMIEŚLNIK A. POLSKI MITSUBISHI LANCER EVO IX AWD - 15  

7 POLETYŁO PAWEŁ /KOZDROŃ KAMIL A. RZEMIEŚLNIK A. GALICYJSKI BMW 318 RWD - 12

8 ZAPAŁA MARIUSZ/GWIAZDA ŁUKASZ A. KIELECKI A. RZESZOWSKI FORD FIESTA AWD - 10  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn