Zakończył się 43 Rajd Kormoran – Zbigniew Staniszewski skuteczny na szutrach

Fot. Tomasz Filipiak

W niedzielę (1 września) odbył się 43 Rajd Kormoran. Impreza o bardzo bogatych tradycjach tym razem miała rangę zawodów okręgowych, ale mimo to na starcie stanęło wielu cenionych kierowców. W klasyfikacji gość zwyciężył Zbigniew Staniszewski (pilot Radosław Korzeniewski) , który udział w rajdzie potraktował z jednej strony sentymentalnie, z drugiej jako sprawdzian formy przed kolejną eliminacją rallycrossowych mistrzostw Polski.

Nie o zwycięstwo tu chodziło, ale o przejechane kilometry w warunkach bojowych. We wtorek po jednym dniu oddechu Staniszewski rozpoczyna bezpośrednie przygotowania do rallycrossowej eliminacji na torze w Słomczynie.

Staniszewski: "Cieszy wygrana, ale smuci fakt że to dopiero drugi szutrowy rajd w tym sezonie. Inna sprawa, że rajdy służą mi w tym roku do przygotowania formy na zawody rallycrossowe. Żaden solidny trening nie pomoże mi w takim stopniu, jak oesowe kilometry w warunkach profesjonalnego rajdu. I w tej kwestii wszystkie założenia na Rajd Kormoran zostały zrealizowane. Szybko się rozkręciliśmy, tempo rosło z kilometra na kilometr. Przyjechaliśmy na metę z przewagą ponad 90 sekund nad drugą załogą, więc mogę śmiało powiedzieć że jestem w dobrej formie. Kilometry na treningach i Kormoranie mają zaprocentować już w przyszły weekend podczas kolejnej eliminacji rallycrossowych mistrzostw Polski. Przed nami eliminacja na torze w Słomczynie. Już od wtorku poznajemy nowy dla mnie tor i testujemy modyfikacje w naszym drugim samochodzie. Od kilkunastu tygodni pracujemy nad naszą Fiestą R5, która rośnie w siłę i staje się co raz bardziej konkurencyjna w kategorii supercar".

Klasyfikacja gości 43. Rajdu Kormoran

1. Zbigniew Staniszewski/Radosław Korzeniewski Ford Fiesta R5 27:55

2. Robert Kocik/ Sebastian Wach Ford Fiesta R5 +1:32,2

3. Konrad Dudziński/Krzysztof Grzesik  Honda Civic+2:37,8

Klasyfikacja rajdu okręgowego 43. Rajdu Kormoran

1. Patryk Dudziński/Mateusz Pawłowski Opel Astra 33:05,5

2. Paweł Latos/Bożydar Grzywaczewski Honda Civic Type R +18,4

3. Marcin Dziewiątkowski/Tomasz Kraczko Honda Civic Type R +30,7

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn